Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.08
2017
1209

Kuchenka mikrofalowa szkodzi zdrowiu?

Kuchenka mikrofalowa szkodzi zdrowiu?

Kuchenka mikrofalowa jest dużym udogodnieniem. Pozwala na wygodne podgrzanie jedzenia. Wystarczy zaledwie kilkadziesiąt sekund do maksymalnie kilku minut, by jedzenie stało się ciepłe. Wiele osób obawia się jednak szkodliwego działania tego urządzenia. A jak jest w rzeczywistości i czy naprawdę istnieją powody do zmartwień?

Działanie kuchenek mikrofalowych

Przede wszystkim warto wiedzieć, jaka jest specyfika mikrofalówki. Urządzenie zmienia energię elektryczną w fale elektromagnetyczne, inaczej nazywane mikrofalami. Następnie fale te stymulują cząsteczki wody znajdującej się w żywności, by zaczęły drgać i zamieniać energię na ciepło.

To co z tym promieniowaniem?

Kuchenka mikrofalowa emituje co prawda fale, jednak są to fale niejonizujące, podobne do promieniowania telefonu komórkowego. Mimo, że są one znacznie silniejsze, jednocześnie nie przedostają się na zewnątrz. Kuchenki mikrofalowe mają bowiem metalowe osłony, które nie wypuszczają promieni z obrębu urządzenia, przez co nie mogą mieć one szkodliwego wpływu na zdrowie.

Jakość żywności

Co prawda każda forma gotowania czy podgrzewania sprawia, że pożywienie traci część wartości odżywczych. Dzieje się tak pod wpływem wysokiej temperatury. Oczywiste jest więc, że mikrofalówka w trakcie podgrzewania zmniejszy wartość odżywczą w pożywieniu, jednak nie w większym stopniu niż w przypadku skorzystania z innej metody obróbki termicznej.

Brak bezpośredniego zagrożenia

Kuchenki mikrofalowe są więc użytecznym i nieszkodliwym urządzeniem, które może znacznie ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków. Nie należy obawiać się promieniowania czy obniżenia wartości odżywczych jedzenia. Warto jednak pamiętać, by nie wkładać do kuchenki pojemników, które nie nadają się do użytku w mikrofalówce.

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie