Blog - Najnowsze informacje o promocjach


09.08
2017
1209

Jaki komputer wybrać dla pierwszaka?

Jaki komputer wybrać dla pierwszaka?

Zdania dotyczące tego, w jakim wieku zakupić pierwszy komputer dla dziecka są bardzo podzielone. Niektórzy rodzice uważają, iż warto przystosowywać malucha do nowych technologii już od najwcześniejszych lat, natomiast inni twierdzą, iż nie ma potrzeby, aby kilkulatek posiadał swój własny sprzęt komputerowy. Jaki powinien być komputer dla pierwszaka? Oto kilka rad.

 

Komputer stacjonarny czy laptop

Wielu rodziców myślących o zakupie pierwszego komputera dla swojej pociechy zadaje sobie pytanie, czy lepszy będzie laptop czy też komputer stacjonarny. I chociaż laptop wydaje się być wygodniejszym rozwiązaniem (mały, lekki i mobilny), to jednak w przypadku ucznia szkoły podstawowej lepiej zdecydować się na komputer stacjonarny. Dlaczego? Otóż ten rodzaj sprzętu jest przede wszystkim bardziej ergonomiczny. Dziecko - korzystając z komputera stacjonarnego - siedzi przy biurku, co umożliwia mu utrzymanie prawidłowej i zdrowej pozycji ciała.

Poza tym komputer stacjonarny zapewnia dużo większe możliwości w doborze akcesoriów przystosowanych do wieku malucha - na przykład monitora o odpowiedniej wielkości i rozdzielczości, wytrzymałej i wodoodpornej klawiatury czy właściwie wyprofilowanej myszki. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż komputer stacjonarny można rozbudować o bardziej zaawansowane elementy - w miarę wzrostu zapotrzebowań jego użytkownika.

laptop

Cena i jakość komputera

Nieodłącznym pytaniem w przypadku zakupu komputera dla pierwszaka jest kwestia dotycząca jego wyposażenia i ceny. Otóż wielu rodziców popełnia jeden z podstawowych błędów i kupuje sprzęt niezwykle zaawansowany technicznie, co wiąże się z poniesieniem dosyć wysokich kosztów. A tymczasem warto pamiętać o tym, iż pierwszy komputer dla dziecka może być niezwykle prostym modelem. Kilkulatek nie potrzebuje zaawansowanych i wysokich specyfikacji, gdyż i tak nie będzie w stanie w pełni ich wykorzystać.

Komputer dla pierwszaka powinien umożliwić pisanie wypracowań, wykonywanie zadań domowych, korzystanie z Internetu i granie w różnego rodzaju gry. Zatem nie ma potrzeby przepłacania i kupowania drogiego oraz zaawansowanego technicznie modelu. Tym bardziej, iż za kilka lat najprawdopodobniej nastąpi jego wymiana.

Nie ulega wątpliwości, iż przed postępem technicznym nie da się uciec. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie ucznia bez odpowiedniego sprzętu komputerowego. Jednak  decydując się na jego zakup warto pamiętać o dostosowaniu go do potrzeb dziecka i kształtowaniu w maluchu konstruktywnych sposobów wykorzystywania komputera oraz zasobów Internetu.

Kategorie: Poradnik
Tagi: komputer, komputer stacjonarny, laptop

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!
Super Promocje
19.05
2020
1209

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!

Czy wiesz co zrobić by skorzytsać z darmowej dostawy na Alegro?

Czytaj więcej »
Paulina Kopeć

Paulina Kopeć

Zobacz wszystkie