Blog - Najnowsze informacje o promocjach


31.07
2017
1209

Wyprawka szkolna. Co warto kupić już teraz?

Wyprawka szkolna. Co warto kupić już teraz?

Wyprawka szkolna przeciętnego ucznia składa się z wielu przedmiotów. Aby oszczędzić sobie poszukiwania ich wszystkich na ostatnią chwilę pod koniec sierpnia, w niektóre elementy warto zaopatrzyć się już dziś. Co warto kupić już teraz, by później uniknąć kolejek, pustych regałów i zbędnych nerwów?

Po pierwsze: plecak

Najważniejszą rzeczą w wyposażeniu każdego ucznia jest solidny plecak. Zakupu tego artykułu zdecydowanie nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Zadaniem dobrego plecaka jest chronić dziecięce plecy przed uszkodzeniem i nadwyrężeniem w wyniku codziennego dźwigania ciężkich książek. Aby plecak spełniał tę funkcję musi posiadać mocno usztywnione, wyprofilowane plecy, a także szerokie i miękkie szelki.

Aby dokonać dobrego zakupu, warto obejrzeć kilka modeli i przymierzyć je na dziecku - rozmiar plecaka powinien być dostosowany do wagi i wzrostu. Aby uniknąć kupowania pierwszego lepszego modelu, tylko wybrać naprawdę solidny, dobrze zabrać się za to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zeszyty, długopisy i inne drobiazgi

Nie mniej ważne są wszelkie drobiazgi potrzebne na lekcjach młodemu uczniowi. Zeszyty, długopisy, kredki, gumki i inne też warto kupić wcześniej, by uniknąć bałaganu na półkach i wybrakowanego asortymentu. Niezbędna okaże się lista zakupów, która może oszczędzić wiele czasu.

Na koniec najważniejsze, czyli podręczniki

Warto wspomnieć o bardzo ważnym elemencie szkolnej wyprawki, jakim są podręczniki. Zazwyczaj istnieje możliwość zakupienia używanych na kiermaszach lub online. Nie można jednak dopuścić, by nasza pociecha poszła pierwszego dnia do szkoły bez książek. Dlatego zdecydowanie warto zamówić je przez internet lub kupić stacjonarnie z większym wyprzedzeniem.

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie