Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.07
2017
1209

Polska krajem idealnym na zakupy?

Polska krajem idealnym na zakupy?

Gdzie spędzić udany urlop, nie przepłacając? Jeśli marzą Ci się niedrogie wakacje w połączeniu z shoppingiem, jedź do Polski – radzą Amerykanie. Jak to? Okazuje się, że w amerykańskim rankingu krajów najatrakcyjniejszych pod względem wczasów i tanich zakupów Polska zajęła zaszczytne trzecie miejsce.

Amerykański ranking krajów idealnych na zakupy

Amerykanie zbadali, gdzie najlepiej pojechać, żeby spędzić przyjemne wakacje połączone z zakupem w najbliższych sklepach, jednocześnie nie inwestując wysokich kwot. Efektem jest ranking najatrakcyjniejszych lokalizacji na urlop połączony z shoppingiem. Wynik może być zaskakujący dla Polaków – ich ojczyzna zajęła w nim trzecie miejsce. Wyprzedzają ją jedynie Meksyk i Chiny.

Skąd wysoka pozycja Polski w rankingu?

Podczas przygotowywania rankingu wzięto pod uwagę wiele kryteriów, od dostępności lotów tanich przewoźników, przez ceny noclegów i wyżywienia, po ceny obowiązujące w różnego rodzaju sklepach, od spożywczych, przez odzieżowe, do specjalistyczne sklepy z elektroniką.

Okazało się, że Polska wyjątkowo dobrze wypadła, jeśli chodzi o ceny loty oraz wyżywienia. Według Amerykanów tydzień w Polsce (z noclegiem, wyżywieniem i trzema wizytami w restauracji) to koszt 437 dolarów, czyli 1620 złotych.

Tanie zakupy w Polsce

Jako jedną z największych zalet wczasów w Polsce wskazano możliwość zrobienia tanich zakupów. Wiele krajów wypadło atrakcyjnie pod względem lotów, np. Islandia, jednak to Polska stanowczo wyprzedziła je, jeśli chodzi o ceny sklepów. Według Amerykanów kraj nad Wisłą to zakupowy raj.

Kategorie: Porównania
Tagi: zakupy, Sklepy, handel

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie