Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.07
2017
1209

Podkaszarka - niezbędnik w domowym ogrodzie

Podkaszarka - niezbędnik w domowym ogrodzie

Jeśli mamy duży trawnik, to z pewnością potrzebować będziemy dobrej jakości kosiarki, jednakże w przypadku mniejszej powierzchni świetnie prowadzi sobie też podkaszarka. Te urządzenie jest niezawodne przy koszeniu kępek trawy, szczególnie przy krawężnikach, rabatkach czy też przy ogrodzeniu. Są one lżejsze i wygodniejsze w użytkowaniu niż tradycyjne kosiarki. Bezproblemowo wykosimy nawet wąskie i kręte dróżki. Jaką podkaszarkę kupić?

Kosiarka w innym wydaniu, czyli kupujemy podkaszarkę do trawy

Podkaszarka do trawy jest urządzeniem stosunkowo lekkim i dostępnym w przystępnej cenie. Dzięki niej możliwe jest przycięcie trawy nawet w zakamarkach, gdzie nie jesteśmy w stanie dotrzeć tradycyjną kosiarką. Jeśli nie uśmiecha nam się obcinanie trawy nożyczkami, z pewnością warto zainwestować w tego typu urządzenie. Do dyspozycji mamy akumulatorowe i elektryczne podkaszarki.

Modele elektryczne zasilane są z gniazdka sieciowego lub są na akumulator. Inną opcją są jeszcze podkaszarki spalinowe, czyli tak zwane kosy spalinowe. Jako, że są one cięższe, konieczne jest zainwestowanie także w pas podtrzymujący i szelki, dzięki czemu ręce się tak szybko nie męczą oraz odciążamy barki i plecy. Często wykorzystywane są w leśnictwie i do przycinania zieleni miejskiej.

Znacznie częściej jednak decydujemy się na podkaszarki elektryczne, które można dostosować nawet do swojego wzrostu. Z kolei dodatkowy uchwyt pozwala podtrzymywać urządzenie drugą ręką. Najczęściej modele elektryczne mają głowicę z nylonową żyłką, jednakże droższe podkaszarki zostały wyposażone już w plastikowe lub metalowe noże tnące. Dzięki temu możemy liczyć na zwiększoną trwałość, a więc większą odporność na kamienie czy twarde łodygi.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie