Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.07
2017
1209

Podkaszarka - niezbędnik w domowym ogrodzie

Podkaszarka - niezbędnik w domowym ogrodzie

Jeśli mamy duży trawnik, to z pewnością potrzebować będziemy dobrej jakości kosiarki, jednakże w przypadku mniejszej powierzchni świetnie prowadzi sobie też podkaszarka. Te urządzenie jest niezawodne przy koszeniu kępek trawy, szczególnie przy krawężnikach, rabatkach czy też przy ogrodzeniu. Są one lżejsze i wygodniejsze w użytkowaniu niż tradycyjne kosiarki. Bezproblemowo wykosimy nawet wąskie i kręte dróżki. Jaką podkaszarkę kupić?

Kosiarka w innym wydaniu, czyli kupujemy podkaszarkę do trawy

Podkaszarka do trawy jest urządzeniem stosunkowo lekkim i dostępnym w przystępnej cenie. Dzięki niej możliwe jest przycięcie trawy nawet w zakamarkach, gdzie nie jesteśmy w stanie dotrzeć tradycyjną kosiarką. Jeśli nie uśmiecha nam się obcinanie trawy nożyczkami, z pewnością warto zainwestować w tego typu urządzenie. Do dyspozycji mamy akumulatorowe i elektryczne podkaszarki.

Modele elektryczne zasilane są z gniazdka sieciowego lub są na akumulator. Inną opcją są jeszcze podkaszarki spalinowe, czyli tak zwane kosy spalinowe. Jako, że są one cięższe, konieczne jest zainwestowanie także w pas podtrzymujący i szelki, dzięki czemu ręce się tak szybko nie męczą oraz odciążamy barki i plecy. Często wykorzystywane są w leśnictwie i do przycinania zieleni miejskiej.

Znacznie częściej jednak decydujemy się na podkaszarki elektryczne, które można dostosować nawet do swojego wzrostu. Z kolei dodatkowy uchwyt pozwala podtrzymywać urządzenie drugą ręką. Najczęściej modele elektryczne mają głowicę z nylonową żyłką, jednakże droższe podkaszarki zostały wyposażone już w plastikowe lub metalowe noże tnące. Dzięki temu możemy liczyć na zwiększoną trwałość, a więc większą odporność na kamienie czy twarde łodygi.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie