Blog - Najnowsze informacje o promocjach


25.07
2017
1209

Podwyżki cen masła - co nas czeka?

Podwyżki cen masła - co nas czeka?

Masło, podobnie jak chleb, mięso czy cukier to jeden z podstawowych artykułów spożywczych, którego cena z pewnością ma wpływ na nastroje społeczne w kraju. W ostatnich miesiącach konsumenci mogą czuć się zaniepokojeni — cena masła, biorąc pod uwagę zeszły rok, wzrosła aż dwukrotnie, czy w przyszłości czekają nas jeszcze większe podwyżki cen?

Kliencie — nie daj się oszukać!

Ceny masła w sklepach już od kilku tygodni oscylują wokół 8 złotych za kostkę, w porównaniu z zeszłym rokiem, w którym cena wahała się w okolicach 4 zł, jest to bardzo odczuwalna różnica. W związku z tak wysokimi cenami sklepy próbują zachęcać nas do kupna tego produktu różnymi promocjami, które jednak nie zawsze są dla nas korzystne.

Sięgając po masło w sklepie, pierwsze co powinniśmy zrobić to dokładnie przeczytać etykietę — gdy kuszeni jesteśmy promocją, sprawdźmy gramaturę produktu, coraz częściej bywa bowiem tak, że zamiast standardowych 250 gramów, producenci oferują nam 200 lub 175 gram masła — w handlu zmniejszanie opakować ma nawet swoje specjalne określenia „downsizing”, stosowane już wcześniej m.in. w przypadku paczek chipsów, które w większości składają się z powietrza.

Podwyżki cen - co dalej?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, aktualnie wysoki popyt na masło na rynkach europejskich sprzyja rosnącym cenom, według specjalistów sytuacja w najbliższych miesiącach powinna jednak ulec zmianie na rzecz wzrostu podaży. Prognozowany wzrost podaży powinien wpłynąć na hamowanie rosnących cen, jednak trudno aktualnie jednoznacznie stwierdzić czy sytuacja na polskim rynku rzeczywiście ulegnie znaczącej poprawie. Specjaliści są jednak zgodni co do jednej rzeczy — ceny na poziomie 3 lub 4 zł za dwustugramową kostkę masła możemy długo nie zobaczyć, co niestety nie będzie napawać konsumentów optymizmem.

Kategorie: Porównania
Tagi: masło, podwyżki cen, nabiał

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie