Blog - Najnowsze informacje o promocjach


25.07
2017
1209

Podwyżki cen masła - co nas czeka?

Podwyżki cen masła - co nas czeka?

Masło, podobnie jak chleb, mięso czy cukier to jeden z podstawowych artykułów spożywczych, którego cena z pewnością ma wpływ na nastroje społeczne w kraju. W ostatnich miesiącach konsumenci mogą czuć się zaniepokojeni — cena masła, biorąc pod uwagę zeszły rok, wzrosła aż dwukrotnie, czy w przyszłości czekają nas jeszcze większe podwyżki cen?

Kliencie — nie daj się oszukać!

Ceny masła w sklepach już od kilku tygodni oscylują wokół 8 złotych za kostkę, w porównaniu z zeszłym rokiem, w którym cena wahała się w okolicach 4 zł, jest to bardzo odczuwalna różnica. W związku z tak wysokimi cenami sklepy próbują zachęcać nas do kupna tego produktu różnymi promocjami, które jednak nie zawsze są dla nas korzystne.

Sięgając po masło w sklepie, pierwsze co powinniśmy zrobić to dokładnie przeczytać etykietę — gdy kuszeni jesteśmy promocją, sprawdźmy gramaturę produktu, coraz częściej bywa bowiem tak, że zamiast standardowych 250 gramów, producenci oferują nam 200 lub 175 gram masła — w handlu zmniejszanie opakować ma nawet swoje specjalne określenia „downsizing”, stosowane już wcześniej m.in. w przypadku paczek chipsów, które w większości składają się z powietrza.

Podwyżki cen - co dalej?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, aktualnie wysoki popyt na masło na rynkach europejskich sprzyja rosnącym cenom, według specjalistów sytuacja w najbliższych miesiącach powinna jednak ulec zmianie na rzecz wzrostu podaży. Prognozowany wzrost podaży powinien wpłynąć na hamowanie rosnących cen, jednak trudno aktualnie jednoznacznie stwierdzić czy sytuacja na polskim rynku rzeczywiście ulegnie znaczącej poprawie. Specjaliści są jednak zgodni co do jednej rzeczy — ceny na poziomie 3 lub 4 zł za dwustugramową kostkę masła możemy długo nie zobaczyć, co niestety nie będzie napawać konsumentów optymizmem.

Kategorie: Porównania
Tagi: masło, podwyżki cen, nabiał

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie