Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.07
2017
1209

Siedzisko samochodowe zapewni dziecku komfortową i bezpieczną podróż

Siedzisko samochodowe zapewni dziecku komfortową i bezpieczną podróż

Gdy fotelik okazuje się być już zbędny, konieczne jest siedzisko dla dziecka. Każdy zmotoryzowany rodzic powinien w nie zainwestować, jeśli chce zapewnić bezpieczeństwo swojemu podopiecznemu i poprawić komfort podczas podróży. Pamiętajmy też o tym, że jeżdżenie z kilkulatkami bez owego elementu podróżnego jest nielegalne. Na jakie siedzisko samochodowe więc się zdecydować?

Wybieramy siedzisko samochodowe – na co zwrócić uwagę?  

Siedziska samochodowe powstały z myślą o dzieciach starszych. Dla niemowląt są zaś foteliki. Tak więc jeśli Twoje dziecko wyrosło już z fotelika, to należy przewozić je na podstawce. Składa się ona z siedziska i ograniczników bocznych, których zadaniem jest przytrzymanie pociechy na miejscu. Sięga się po takie rozwiązanie w przypadku dzieci powyżej 15 kilogramów. Obowiązek przewożenia nieletnich w siedziskach obowiązuje do czasu, aż skończą dwanaście lat lub osiągną wysokość powyżej 150 cm.

Siedzisko samochodowe charakteryzuje się tym, że nie posiada oparcia ani zagłówka, a więc zabezpiecza punktowo. Świetnie sprawdza się przy zderzeniach czołowych. Zaletą siedzisk jest to, że są one znacznie łatwiejsze w montażu i prostsze w obsłudze, niż ma to miejsc w przypadku fotelików. Wystarczy je położyć na tylnej kanapie i właściwie ułożyć pas przy podłokietniku. Nie ma więc problemu z ich demontażem, są lekkie i znacznie mniejsze niż foteliki. Podczas kupowania tego typu produktów, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Powinny być one nieszkodliwe dla zdrowia i wysokiej jakości. Dzięki temu zapewnimy dziecku bezpieczeństwo i poprawimy komfort podróży.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie