Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.07
2017
1209

Jak wybrać plecak trekkingowy?

Jak wybrać plecak trekkingowy?

Dobry plecak na górskie wypady powinien spełniać kilka bardzo ważnych warunków. Przede wszystkim musi być wygodny i wytrzymały. Z tego powodu, że plecak trekkingowy będzie wystawiany na liczne przeszkody, warto się zastanowić nad jego wyborem.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany plecak na górskie wędrówki. Może to być np. ripstop, który jest na tyle wytrzymały, że powinien wytrzymać wszelkie tarcia i rozciągania. Plecak trekkingowy powinien być dostosowany do sylwetki. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to by pas biodrowy leżał na biodrach, a nie na brzuchu.

W przypadku kobiet i drobnych mężczyzn być może lepiej sprawdzi się plecak specjalnie dostosowany do kobiecej sylwetki. Taki plecak trekkingowy ma krótszy system nośny dzięki czemu możliwe jest dobre dopasowanie go do ciała.

Warto zadbać o to by plecak na górskie wędrówki miał pas piersiowy i biodrowy. Chodzi tu o nasze zdrowie, ponieważ pas piersiowy i biodrowy zdejmie część ciężaru plecaka z naszych pleców. Niezależnie od tego jaki plecak wybierzemy, ważne by dobrze i długo się nosił.

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie