Blog - Najnowsze informacje o promocjach


18.07
2017
1209

Na jaki kolor pomalować ściany w mieszkaniu?

Na jaki kolor pomalować ściany w mieszkaniu?

Każda osoba przeprowadzająca remont w mieszkaniu staje przed podstawowym dylematem: na jaki kolor pomalować remontowane wnętrza? Wbrew pozorom nie jest to decyzja łatwa, gdyż malowanie ścian powinno być zgodne nie tylko z obowiązującymi trendami, ale także z indywidualnymi gustami i ogólnym charakterem pomieszczenia.

Na szczęście wybór dostępnych kolorów jest tak duży, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zatem jak pomalować ściany w mieszkaniu? Oto kilka propozycji.

Wiecznie modne pastele

Malowanie ścian w kolorach pastelowych już od kilku lat nie wychodzi z mody. I trudno się temu dziwić, gdyż delikatne pastele są barwami stosunkowo neutralnymi i dzięki temu pasują do większości pomieszczeń. Ściany w kolorach beżu, ecru lub jasnej żółci, różu i błękitu rozjaśnią pomieszczenie, w sposób optyczny je powiększą i bezproblemowo skomponują się z meblami, wyposażeniem i dodatkami.

Kolory inspirowane naturą

Wraz z modą na ekologię zdecydowanie wzrosło zainteresowanie barwami inspirowanymi naturą, które z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników. Zatem remontując mieszkanie warto sięgnąć po farby w kolorze zieleni (o różnych odcieniach), jasnego brązu i żółci. Kolory natury uspokajają, relaksują i wprowadzają w dobry nastrój.

Siła kontrastu

Osoby chcące nadać pomieszczeniu oryginalnego charakteru mogą zdecydować się na malowanie ścian w kolorach kontrastowych. Zestawienie w jednym pomieszczeniu fioletu i żółci, czerwieni i beżu, różu z brązem lub intensywnych barw z bielą pozwala osiągnąć niekonwencjonalny i dosyć odważny efekt. Jest to propozycja dla osób lubiących oryginalność i niebanalność.

Malowanie ścian to nie lada wyzwanie, gdyż wybór konkretnego koloru będzie rzutował na cały charakter pomieszczenia i samopoczucie osób w nim przebywających. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto tą kwestię dokładnie przemyśleć.

Kategorie: Poradnik
Tagi: farba do ścian, remont, malowanie ścian

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie