Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.07
2017
1209

Redukcja stresu - jak to zrobić?

Redukcja stresu - jak to zrobić?

W dzisiejszych czasach codziennie jesteśmy narażeni na sytuacje, które wywołują w nas niepokój i stres. Tempo życia przyśpiesza, każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania, którym staramy się sprostać. Pewnego razu zauważamy, że trzęsą nam się dłonie, serce bije szybciej, a kark zalany jest potem. Takie objawy powinny być dla nas ostrzeżeniem. Najwyższa pora uporać się ze stresem, zanim wywoła on w naszym organizmie nieodwracalne zmiany. Jak to zrobić?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od uświadomienia sobie problemu i konieczności jego redukcji. Następnym krokiem będzie wygospodarowanie czasu tylko dla siebie. Wystarczy, że znajdziemy 10 minut każdego dnia na zebranie myśli, wyciszenie się.

Jeśli jesteśmy osobami nieaktywnymi fizycznie, to najwyższa pora uświadomić sobie, że aktywność fizyczna jest jedną z najlepszych form walki ze stresem. Wystarczy znaleźć taki rodzaj aktywności, który będzie dla nas czystą przyjemnością. Wybór jest ogromny – taniec, basen, spacer, boks, jogging. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Rewelacyjną metodą na pozbycie się stresu jest medytacja. Spróbuj, a przekonasz się, że to nic trudnego. Warto pamiętać także o innych możliwościach. Stres zmniejsza się gdy nasze myśli skupiają się na czymś przyjemnym. Jeśli więc uda nam się wygospodarować czas na nasze pasje (czytanie książek, spacery, oglądanie komedii itp.) zredukujemy stres do minimum.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie