Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.07
2017
1209

Od stycznia za reklamówkę w sklepie zapłacimy nawet złotówkę

Od stycznia za reklamówkę w sklepie zapłacimy nawet złotówkę

Chociaż jeszcze w wielu sklepach dostaniemy reklamówki za darmo, to ma to ulec zmianie. Od przyszłego roku za torbę na zakupy możemy zapłacić nawet złotówkę. Skąd te ceny i dlaczego?

Płatna torba na zakupy już od stycznia

Jak dbać o środowisko? Ano wprowadzając niemałe opłaty za plastikowe reklamówki, co zresztą z powodzeniem stosowane jest już przez wiele innych krajów. Z całą pewnością już tak chętnie nie będziemy po nie sięgać. Zmniejszy się też ilość zużytych reklamówek w lasach czy też na śmietnikach. Od stycznia 2018 roku torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie będą już bezpłatne.

Według nowych przepisów unijnych naszym obowiązkiem będzie zapłacenie za nie. Chodzi tutaj o doliczenie opłaty recyklingowej. Celem tej ustawy jest zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, jednakże budzi ona liczne kontrowersje. Co ciekawe, w innych krajach takie postępowanie się sprawdziło i dzięki wprowadzeniu wysokich opłat za foliowe torby na zakupy, doszło do ograniczenia ich zużycia.

Nie musimy jednak całkowicie się martwić, gdyż w sklepach nadal będą darmowe reklamówki. Chodzi tutaj o torby, których grubość nie przekracza piętnastu mikrometrów. To jednak nie jedyny warunek. Ważne jest także ich przeznaczenie. Będą one bezpłatne pod warunkiem, że będą służyć do pakowania żywności sprzedawanej luzem. To samo dotyczy reklamówek stosowanych w celach higienicznych. Tak więc nie będzie trzeba nosić każdej mandarynki do kasy w rękach. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Otóż przekonamy się już niedługo.

Kategorie: Porównania
Tagi: zakupy, reklamówki, Supermarket, handel

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie