Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.07
2017
1209

Niezbędne akcesoria dla amatora pieczenia

Niezbędne akcesoria dla amatora pieczenia

Każdy, kto spełnia się w roli kucharza lub cukiernika powinien mieć na wyposażeniu szereg bardzo przydatnych akcesoriów, które ułatwią mu przygotowywanie pysznych i pięknych wypieków.

Akcesoria do pieczenia dla miłośników wypieków

Oprócz wydajnego piekarnika, bez którego nie da rady upiec wyśmienitego, rozpływającego się w ustach ciasta dla całej rodziny jest cały szereg funkcjonalnych akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. Jednym z nich jest odpowiednia blacha, na której zostaje ułożone gotowe ciasto i włożone do piekarnika.

Prawdziwy miłośnik cukiernictwa powinien w swojej kuchni mieć co najmniej kilka rodzajów blach: silikonową, metalową, ceramiczną oraz szklaną. Forma silikonowa idealnie sprawdza się zarówno do pieczenia, jak i do mrożenia pysznych specjałów. Z kolei forma ceramiczna idealnie nada się do pieczenia tart oraz wszystkich niskich ciast. Ponadto oprócz form potrzebne będą również narzędzia, takie jak łopatki, sitka, kule do ucierania ciasta oraz pędzelki do smarowania powierzchni wypieku.

Pieczenie i dekorowanie przygotowanych wypieków

Nie wystarczy jedynie upiec ciasto i podać je gościom - należy je ładnie udekorować, ponieważ nie od dziś wiadomo, że jemy również oczami. Do tej czynności idealnie posłużą wszelkiego rodzaju tylki cukiernicze, które różnią się między sobą końcówkami, a więc zapewniają również inne, ciekawe dekoracje.

Ponadto prawdziwym wielbicielom cukiernictwa szczególnie przydadzą się także rękawy cukiernicze, zabawne foremki do wykrawania ciasteczek o nietypowych kształtach czy śliczne akcesoria do dekorowania foremek, które idealnie sprawdzą się w przypadku babeczek.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie