Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.07
2017
1209

Jak zdrowo się odżywiać?

Jak zdrowo się odżywiać?

Zdrowie jest dla człowieka najważniejsze w utrzymaniu zdrowia pomaga zdrowe odżywianie się. Polega ono na dostarczaniu organizmowi w odpowiednich ilościach składników odżywczych takich jak składniki mineralne, witaminy, tłuszcze, białko, węglowodany. Zdrowe odżywianie polega także polega na urozmaiceniu pod względem produktów żywnościowych, które wpłyną dobrze na zdrowie naszego organizmu.

Jak wskazują ostatnie badania najzdrowsze są produkty nieprzetworzone : mleko, owoce, warzywa, ziarna natomiast wysoce przetworze na przykład wędliny czy gotowe dania to produkty które należy spożywać sporadycznie należy także unikać częstych posiłków w barach szybkiej obsługi czy fast foodach, gdyż ich zbyt częste spożywanie negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

W zdrowym odżywianiu się bardzo ważnym czynnikiem jest regularnie spożywanie posiłków, należy unikać głodzenia się przez cały dzień, a potem spożywania obfitego posiłku lepiej jeść częściej, ale w mniejszych ilościach. Najlepszym sposobem jest sporządzenie planu swoich posiłków.

Owoce i warzywa są bardzo ważnym elementem zdrowego odżywiania, ponieważ dostarczają niezbędnych witamin, których organizm człowieka sam nie wytwarza i zapobiegają między innymi otyłości czy miażdżycy tym samym pozytywnie wpływając na nasze zdrowie. Dostarczają również soli mineralnym i błonnika więc mimo, że niektórzy ich nie lubią należy je spożywać dla zdrowia.

Tłuszcze są również potrzebne organizmowi jednak w zbyt dużych ilościach mogą powodować na przykład chorobę serca, warto także wspomnieć że tłuszcze roślinne są lepsze dla naszego organizmu niż tłuszcze zwierzęce.

Nasze posiłki powinny być przede wszystkim urozmaicone nie istnieje jeden produkt, który zawiera wszystkie składniki odżywcze dlatego należy dopierać takie produkty, które będą urozmaicone pod względem składników odżywczych. Jak już wcześniej wspomniałem zdrowie jest bardzo ważne dlatego należy o nie dbać.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zdrowa żywność, dieta, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie