Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.07
2017
1209

Kuchenka mikrofalowa – czym kierować się podczas zakupu?

Kuchenka mikrofalowa – czym kierować się podczas zakupu?

Kuchenka mikrofalowa już na stałe wkroczyła do niemal wszystkich polskich domów. Tak naprawdę trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez tego niezwykle przydatnego urządzenia. Na szczęście rynek akcesoriów kuchennych oferuje klientom niezwykle bogaty wybór, co sprawia, iż każdy może znaleźć coś na miarę własnych zapotrzebowań. Jednak zakup mikrofalówki nie jest taki prosty i powinien być dokładnie przemyślany. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Moc

Jednym z najważniejszych parametrów kuchenki mikrofalowej jest jej moc, która standardowo waha się od 700 do 1300 watów (jeżeli mikrofalówka posiada funkcję grilla, to jej moc może sięgać nawet 2100 watów). W tym przypadku zasada jest bardzo prosta - im wyższa wartość mocy, tym potrawy są przygotowywane w krótszym czasie. Jednocześnie należy pamiętać o tym, iż moc może być regulowana i wykorzystywana w zależności od potrzeb.

Pojemność

Innym ważnym parametrem kuchenki mikrofalowej jest jej pojemność, która decyduje o tym, jakiej wielkości potrawy będą mogły być w niej przygotowywane. Większość modeli dostępnych na rynku charakteryzuje się pojemnością w granicach od 15 do 40 litrów. W małej kuchence można przygotowywać potrawy jedynie dla jednej osoby, natomiast mikrofalówka o dużych gabarytach potrzebuje zdecydowanie więcej miejsca w przestrzeni kuchennej. Najbardziej optymalna pojemność urządzenia to około 30 litrów.

Sterowanie

Kupując kuchenkę mikrofalową warto także zwrócić uwagę na jej sposób sterowania. Modele najtańsze są zazwyczaj sterowane w sposób ręczny, co często przekłada się na małą precyzyjność. Zdecydowanie lepszą opcją jest wybór sterowania elektronicznego, które zapewnia zautomatyzowany sposób działania. Modele najbardziej zaawansowane technicznie posiadają wbudowaną wagę, co sprawia, iż sama mikrofalówka dobiera czas i moc grzania.

Równie istotną kwestią przy wyborze kuchenki mikrofalowej są jej funkcje (na przykład rozmrażanie, podgrzewanie, gotowanie na parze czy termoobieg), wnętrze (emaliowane, ceramiczne lub ze stali nierdzewnej), zabezpieczenia i opcje samoczyszczenia. Wszystkie parametry należy dopasowywać do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie