Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.07
2017
1209

Francja - kraj pełen atrakcji

Francja - kraj pełen atrakcji

Piękna i pełna niezwykłych atrakcji, choć przez wielu kojarzona tylko z Paryżem Francja może zachwycić miłośników podróży. Jakie atrakcje czekają na jej terenie? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym kraju?

Największym powodzeniem cieszy się Paryż. Jak na stolicę kraju przystało, może on zaoferować wiele niezwykłych atrakcji. Z zabytków tego miasta na szczególną uwagę zasługują takie obiekty, jak katedra Notre-Dame czy Panteon. Koniecznie też trzeba odwiedzić Pont-Neuf – najstarszy z paryskich mostów.

Wieża Eiffla oraz pobliskie Pola Marsowe to kolejne żelazne punkty w programie niemal każdej wycieczki do Paryża. Na uwagę zasługują też paryskie dzielnice: Montmartre (znana jako „stolica” paryskiej cyganerii) oraz Marais, kusząca licznymi budowlami z okresu średniowiecza i malowniczymi zaułkami o historycznym charakterze. Wielu wrażeń może też dostarczyć wizyta w paryskich muzeach, operach oraz galeriach sztuki. Warto też znaleźć czas na poznanie bardziej zielonego oblicza miasta. W Paryżu na gości czekają przecież piękne ogrody, jak Ogrody Tuileries czy ogrody przy Pałacu Elizejskim.

Francja to jednak nie tylko Paryż. Na turystów czeka tu wiele ciekawych tras. Tymi szczególnie popularnymi są: Szlak Katedr oraz Szlak Zamków nad Loarą. Kuszą też zamki Katarów, które są nieco mniej znaną, za to wyjątkowo atrakcyjną grupą zabytków we Francji. Wśród najpiękniejszych miast, które o względy turystów mogą konkurować z Paryżem, znajduje się m. in. Awinion – miasto doskonale znane jako siedziba papieży oraz Lyon, pełen wyjątkowych zabytków.

Zachwyca też Reims, miasto znane przede wszystkim miłośnikom sztuki gotyckiej oraz szampana, atrakcyjne jest też winiarskie Bordeaux. Ci, którzy cenią sobie architekturę romańską, koniecznie powinni odwiedzić Tuluzę, znaną z tak cennego zabytku jakim jest kościół pielgrzymkowy St. Sernin.

Popularnym regionem turystycznym w tym kraju jest Lazurowe Wybrzeże, znane z atrakcyjnych kąpielisk oraz tak ważnych kurortów, jak Cannes czy St. Tropez. Lazurowe Wybrzeże jest też znane z możliwości uprawiania sportów wodnych, w tym również nurkowania. Tereny górskie przyciągają miłośników aktywnej turystyki.

Kategorie: Porównania
Tagi: wakacje, lato, wycieczki zagraniczne, paryż

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie