Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.07
2017
1209

Niszczarka do dokumentów ułatwi porządkowanie

Niszczarka do dokumentów ułatwi porządkowanie

Dobrej jakości sprzęt biurowy to podstawa w każdej firmie. To dzięki niemu zwiększa się poziom komfortu, a wykonywanie obowiązków zostaje przyśpieszone. Aby dokumenty firmowe nie dostały się w niepowołane ręce, konieczne jest zainwestowanie także w niszczarkę. Dzięki niej utrzymamy porządek w miejscu pracy. O czym należy pamiętać, kupując tego typu urządzenie?

Kupujemy niszczarkę do dokumentów

Niszczarka to niezbędnik, jeśli chodzi o usuwanie poufnych dokumentów. Tradycyjne modele przecinają papier wzdłuż krawędzi, w związku z czym powstają wąskie paski. Z kolei bardziej zaawansowane niszczarki tną kartki na małe kawałeczki, dzięki czemu nie ma możliwości odczytania z nich informacji. Ile to razy widzieliśmy w filmach, jak ktoś posklejał paseczki dokumentów i odczytał ważne dane firmowe? Takie nowoczesne urządzenia z pewnością na to nie pozwolą.

Warto wiedzieć, że wyróżnia się pięć poziomów bezpieczeństwa, gdzie pierwszy dotyczy niszczenia dokumentów do użytku ogólnego. Z kolei poziom piąty to pozbycie się tajnych dokumentów. Zanim więc zdecydujemy się na konkretny model urządzenia, należy określić stopień poufności. Takie niszczarki różnią się od siebie parametrami. Mogą być mniej lub bardziej wydajne, pracować cicho czy też głośniej.

Znaczenie ma także ich pojemność. W przypadku małego biura z pewnością wystarczy niszczarka mieszcząca od pięciu do piętnastu litrów papieru. Z kolei do biurowców potrzebne będą urządzenia niszczące dokumenty z rzędu powyżej stu litrów. Na rynku nie brakuje także modeli, które są w stanie zniszczyć także płyty CD i DVD, jak również karty kredytowe czy też inne nośniki danych.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie