Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.07
2017
1209

Garnki na płytę indukcyjną — na co zwrócić uwagę?

Garnki na płytę indukcyjną — na co zwrócić uwagę?

Kuchenki indukcyjne coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Jednak wielu z nas ciągle obawia się, że kłopotem będzie dopasowanie do tego typu kuchenki odpowiednich garnków. Jak się okazuje, wcale to nie jest takie trudne. A garnki, które używamy do gotowania na kuchni gazowej i elektrycznej, mogą również reagować dobrze na indukcję.

Jakie garnki wybrać na płytę indukcyjną?

Aby móc gotować na płycie indukcyjnej potrzebne są odpowiednie garnki. Jednak spora większość produkowanych współcześnie — i nie tylko garnków — jest ferromagnetyczna, co sprawia, że idealnie nadaje się do indukcji. Tej właściwości właśnie — ferromagnetyzmu — musimy poszukiwać, jeśli chcemy wybrać garnki, które będą odpowiednie do przyrządzania potraw na kuchence indukcyjnej.

Jak sprawdzić, czy garnek jest ferromagnetyczny? Większość producentów oznacza to na dnie garnka lub informuje na etykiecie. Symbol, jaki powinniśmy szukać to zwojnica, która przypomina w swoim wyglądzie szlaczek lub płotek. Jeśli nie możemy odnaleźć takiego znaczka na garnku, to innym sposobem na sprawdzenie jego ferromagnetyczności jest użycie zwykłego magnesu. Jeśli garnek przyciągnie magnes, to możemy być pewni, że będzie on się nadawał doskonale na płytę.

Płyta indukcyjna wytwarza pole elektromagnetyczne, na które reagują naczynia wykonane ze specjalnych ferromagnetycznych metali, bądź zawierające takich dodatek. Jest to podstawowa zasada działania indukcji, dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać, czy garnki, które kupujemy do naszej kuchenki, są ferromagnetyczne.

 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie