Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.07
2017
1209

Garnki na płytę indukcyjną — na co zwrócić uwagę?

Garnki na płytę indukcyjną — na co zwrócić uwagę?

Kuchenki indukcyjne coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Jednak wielu z nas ciągle obawia się, że kłopotem będzie dopasowanie do tego typu kuchenki odpowiednich garnków. Jak się okazuje, wcale to nie jest takie trudne. A garnki, które używamy do gotowania na kuchni gazowej i elektrycznej, mogą również reagować dobrze na indukcję.

Jakie garnki wybrać na płytę indukcyjną?

Aby móc gotować na płycie indukcyjnej potrzebne są odpowiednie garnki. Jednak spora większość produkowanych współcześnie — i nie tylko garnków — jest ferromagnetyczna, co sprawia, że idealnie nadaje się do indukcji. Tej właściwości właśnie — ferromagnetyzmu — musimy poszukiwać, jeśli chcemy wybrać garnki, które będą odpowiednie do przyrządzania potraw na kuchence indukcyjnej.

Jak sprawdzić, czy garnek jest ferromagnetyczny? Większość producentów oznacza to na dnie garnka lub informuje na etykiecie. Symbol, jaki powinniśmy szukać to zwojnica, która przypomina w swoim wyglądzie szlaczek lub płotek. Jeśli nie możemy odnaleźć takiego znaczka na garnku, to innym sposobem na sprawdzenie jego ferromagnetyczności jest użycie zwykłego magnesu. Jeśli garnek przyciągnie magnes, to możemy być pewni, że będzie on się nadawał doskonale na płytę.

Płyta indukcyjna wytwarza pole elektromagnetyczne, na które reagują naczynia wykonane ze specjalnych ferromagnetycznych metali, bądź zawierające takich dodatek. Jest to podstawowa zasada działania indukcji, dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać, czy garnki, które kupujemy do naszej kuchenki, są ferromagnetyczne.

 

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie