Blog - Najnowsze informacje o promocjach


09.07
2017
1209

Jak zaplanować remont łazienki?

Jak zaplanować remont łazienki?

Łazienka to takie pomieszczenie w domu, które jest remontowane raz na kilka bądź nawet kilkanaście lat. Dlatego decydując się na przeprowadzenie generalnego remontu warto wykonać go jak najlepiej - aby efekty były widoczne przez długi okres czasu. Warunkiem dobrze wykonanych prac jest ich wcześniejsze zaplanowanie. Jak to zrobić? Oto kilka rad.

Krok pierwszy - projekt

Pierwszym krokiem w planowaniu remontu łazienki jest zastanowienie się nad tym, jaki efekt chce się osiągnąć. Na tym etapie należy odpowiedzieć na pytania: ile osób będzie korzystało z łazienki, jakie sprzęty i meble mają się w niej znaleźć oraz jaki kolor będzie w niej dominował. Na podstawie tych informacji można stworzyć projekt łazienki, który uwzględni wszystkie potrzeby i wymagania.

Krok drugi - budżet

Kolejnym krokiem w planowaniu remontu łazienki powinno być ustalenie budżetu przeznaczonego na ten cel. Niezwykle ważne jest tu ustalenie własnych możliwości finansowych i wybieranie takich rozwiązań, które nie przekroczą szacowanych wydatków. Na tym etapie należy sprawdzić ceny materiałów, armatury, urządzeń, mebli i dodatków. Jednocześnie nie wolno zapomnieć o kosztach robocizny, które mogą różnić się w zależności od regionu i konkretnej ekipy remontowej.

Krok trzeci - zaplanowanie prac

Decydując się na remont łazienki należy pamiętać o tym, aby dokładnie zaplanować kolejność poszczególnych prac. W przypadku remontu generalnego wszelkie prace powinny obejmować skucie starych kafelków oraz podłogi, usunięcie sprzętów i armatury, przeprowadzenie niezbędnych prac hydraulicznych i elektrycznych, montaż nowej glazury i podłogi oraz umieszczanie armatury, sprzętów, mebli i akcesoriów (takich jak lustra, szafki bądź półki).

Remont łazienki to nie lada wyzwanie, które wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale także dobrej organizacji. Wcześniejsze zaplanowanie wszystkich czynności znacznie ułatwi przeprowadzenie remontu i zmniejszy ryzyko ewentualnych niedociągnięć i błędów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: remont, remont łazienki, łazienka

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie