Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Smartfon z systemem Android, IOS czy Windows?

Smartfon z systemem Android, IOS czy Windows?

Smartfony cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dorosłych, jak również wśród dzieci i osób starszych. Na rynku można dostać najróżniejsze modele, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także parametrami technicznymi.

Telefony mogą mieć też inne systemy operacyjne. Niektórzy z nas mają smartfona z Androidem czy IOS, a inni upodobali sobie system operacyjny Windows. Który zatem wybrać?

Mobilne systemy operacyjne – na który się zdecydować?

Najbardziej popularnym systemem operacyjnym z całą pewnością jest Android. Wybrało go ponad 80% użytkowników. Zaletą tego oprogramowania jest to, że działa ono w każdej konfiguracji sprzętowej. Komfort użytkowania i niska cena również przyłożyły się do odniesienia sukcesu. Ponadto mamy tutaj do dyspozycji ogromną ilość najróżniejszych aplikacji. Wszystkie najpopularniejsze programy są tworzone przede wszystkim na urządzenia, działające pod kontrolą oprogramowania Google. System ten podatny jest na modyfikacje.

Windows Phone jest rzadziej spotykany, chociaż działa bardzo płynnie. To oprogramowanie wciąż ewoluuje i pojawiają się coraz to nowsze wersje. System działa tylko na kilku konfiguracjach wybranych przez Microsoft. Mamy tutaj do dyspozycji znacznie mniej programów i dla niektórych użytkowników problematyczny jest kafelkowy interfejs, chociaż jest on prosty w obsłudze. Ponadto aplikacje mają bardzo ograniczone uprawnienia. iOS kojarzy się przede wszystkim z iPhone’ami, które są drogimi urządzeniami mobilnymi. System ten ma bardzo ograniczony zakres specyfikacji sprzętowych, ale na swoich podzespołach pracuje bardzo płynnie. Na największe korzyści można liczyć po sparowaniu smartfona z komputerem Mac. Można wówczas nawet odbierać połączenia przychodzące na telefon.

Kategorie: Porównania
Tagi: smartfon, oprogramowanie, ios, windows, android

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie