Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Smartfon z systemem Android, IOS czy Windows?

Smartfon z systemem Android, IOS czy Windows?

Smartfony cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dorosłych, jak również wśród dzieci i osób starszych. Na rynku można dostać najróżniejsze modele, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także parametrami technicznymi.

Telefony mogą mieć też inne systemy operacyjne. Niektórzy z nas mają smartfona z Androidem czy IOS, a inni upodobali sobie system operacyjny Windows. Który zatem wybrać?

Mobilne systemy operacyjne – na który się zdecydować?

Najbardziej popularnym systemem operacyjnym z całą pewnością jest Android. Wybrało go ponad 80% użytkowników. Zaletą tego oprogramowania jest to, że działa ono w każdej konfiguracji sprzętowej. Komfort użytkowania i niska cena również przyłożyły się do odniesienia sukcesu. Ponadto mamy tutaj do dyspozycji ogromną ilość najróżniejszych aplikacji. Wszystkie najpopularniejsze programy są tworzone przede wszystkim na urządzenia, działające pod kontrolą oprogramowania Google. System ten podatny jest na modyfikacje.

Windows Phone jest rzadziej spotykany, chociaż działa bardzo płynnie. To oprogramowanie wciąż ewoluuje i pojawiają się coraz to nowsze wersje. System działa tylko na kilku konfiguracjach wybranych przez Microsoft. Mamy tutaj do dyspozycji znacznie mniej programów i dla niektórych użytkowników problematyczny jest kafelkowy interfejs, chociaż jest on prosty w obsłudze. Ponadto aplikacje mają bardzo ograniczone uprawnienia. iOS kojarzy się przede wszystkim z iPhone’ami, które są drogimi urządzeniami mobilnymi. System ten ma bardzo ograniczony zakres specyfikacji sprzętowych, ale na swoich podzespołach pracuje bardzo płynnie. Na największe korzyści można liczyć po sparowaniu smartfona z komputerem Mac. Można wówczas nawet odbierać połączenia przychodzące na telefon.

Kategorie: Porównania
Tagi: smartfon, oprogramowanie, ios, windows, android

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie