Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Woda czy napój? Co lepiej pić latem?

Woda czy napój? Co lepiej pić latem?

Mamy lato a to oznacza, że trzeba czymś ugasić pragnienie (zwłaszcza, kiedy słupek rtęci szybuje szybko w górę). Często zamiast po wodę, sięgamy wtedy po zwykłe, słodzone napoje. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Co nam daje zwykła woda?

Woda jest najważniejszą substancją w naszym organizmie. Nie tylko przyspiesza ona reakcje chemiczne w jego obrębie, ale jest też doskonałym rozpuszczalnikiem i... chłodziwem. Picie dużej ilości wody (nawet podczas upałów) nie jest niewskazane. Zwłaszcza, jeśli jest to niegazowana woda mineralna.

Napój? Uważaj!

Inaczej sytuacja wygląda z popularnymi napojami gazowanymi. Zawierają one mnóstwo cukru, co przedkłada się na jego odkładanie w naszym ciele i w konsekwencji - wzrost masy ciała i cukrzycę. Warto również zaznaczyć, że częste picie napojów słodzonych może również doprowadzić do uszkodzenia nerek.

Skąd o tym wiemy?

Źródłem tych tez są badania, które zostały przeprowadzone przez naukowców z Instituto Nacional de Cardiología Ignacio Chávez w Meksyku. Doświadczenia przeprowadzone na szczurach jasno wskazywały, że te, którym podawało się zwykłą wodę nie miały problemu z nerkami. Co ciekawe, szczury którym podawano mieszankę słodzików odpowiadającą substancjom wchodzącym w skład napojów słodzonych już po kilku tygodniach takiej "kuracji", wykazywały stan znacznego odwodnienia. Oczywiście z biegiem czasu pojawiły się również bardzo poważne problemy z nerkami.

Podsumowując, picie napojów słodzonych w małych ilościach nie wpłynie negatywnie na Twój stan zdrowia. Jeśli jednak spożywasz duże ilości słodzonych napojów, zastanów się nad zmianą diety.

Kategorie: Poradnik
Tagi: woda, napój, co pić, woda mineralna

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie