Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w okresie letnim to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu razem z dzieckiem. Przebywanie na zewnątrz przyspiesza rozwój organizmu. Wraz z ruchem sprzyja także uwalnianiu energii.

Poza tym, w trakcie zabawy dziecko może mieć kontakt ze swoimi rówieśnikami. To także ma pozytywny wpływ na jego rozwój. Uczy go to bowiem pracy w grupie czy współzawodnictwa.

Gry z piłką

Większość dzieci bardzo lubi wszelkiego rodzaju gry i zabawy związane z piłką. Taką propozycją jest podwórkowa ruletka. Dzieci muszą utworzyć krąg, a następnie odbijają lub rzucają do siebie piłkę czy balon. Maluch, który nie odbije czy nie złapie piłki wchodzi do środka okręgu, a reszta gra dalej. Kiedy w czasie gry złapie piłkę może wrócić znowu do koła.

Kangurek i salom

Również i do tej zabawy potrzebna jest piłka. Dzieci ustawiają się w rzędzie. Pierwsze rzuca piłką o ścianę i idzie na koniec. W międzyczasie odbitą piłkę przeskakuje. Kiedy dzieci jest więcej można stworzyć dwie rywalizujące ze sobą zespoły. Oprócz tego zorganizować warto tez slalom. Również i ta zabawa oparta jest na współzawodnictwie.

W co mogą grać dzieci latem?

Dzieciaki lubią również zabawę "muchy i pająk". Jedno dziecko jest pająkiem, a reszta muchami. Na sygnał słowny "pająk" muszą one stanąć nieruchomo. Kiedy któreś się poruszy, to pająk zabiera je do swojej sieci. Złapane muchy stają się pająkami i następnym razem biorą też udział w łapaniu nowych much.  Na podobnych zasadach oparta jest gra "kury i jastrząb".

Kategorie: Poradnik
Tagi: gry, zabawy, dzieci, czas wolny

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie