Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w okresie letnim to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu razem z dzieckiem. Przebywanie na zewnątrz przyspiesza rozwój organizmu. Wraz z ruchem sprzyja także uwalnianiu energii.

Poza tym, w trakcie zabawy dziecko może mieć kontakt ze swoimi rówieśnikami. To także ma pozytywny wpływ na jego rozwój. Uczy go to bowiem pracy w grupie czy współzawodnictwa.

Gry z piłką

Większość dzieci bardzo lubi wszelkiego rodzaju gry i zabawy związane z piłką. Taką propozycją jest podwórkowa ruletka. Dzieci muszą utworzyć krąg, a następnie odbijają lub rzucają do siebie piłkę czy balon. Maluch, który nie odbije czy nie złapie piłki wchodzi do środka okręgu, a reszta gra dalej. Kiedy w czasie gry złapie piłkę może wrócić znowu do koła.

Kangurek i salom

Również i do tej zabawy potrzebna jest piłka. Dzieci ustawiają się w rzędzie. Pierwsze rzuca piłką o ścianę i idzie na koniec. W międzyczasie odbitą piłkę przeskakuje. Kiedy dzieci jest więcej można stworzyć dwie rywalizujące ze sobą zespoły. Oprócz tego zorganizować warto tez slalom. Również i ta zabawa oparta jest na współzawodnictwie.

W co mogą grać dzieci latem?

Dzieciaki lubią również zabawę "muchy i pająk". Jedno dziecko jest pająkiem, a reszta muchami. Na sygnał słowny "pająk" muszą one stanąć nieruchomo. Kiedy któreś się poruszy, to pająk zabiera je do swojej sieci. Złapane muchy stają się pająkami i następnym razem biorą też udział w łapaniu nowych much.  Na podobnych zasadach oparta jest gra "kury i jastrząb".

Kategorie: Poradnik
Tagi: gry, zabawy, dzieci, czas wolny

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie