Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.07
2017
1209

Wakacje w Portugalii - co zwiedzić?

Wakacje w Portugalii - co zwiedzić?

Portugalia to świetne miejsce do spędzenia tegorocznych wakacji. To tutaj czekają na nas dzikie plaże, piękna zieleń i skaliste wybrzeża. W państwie tym z całą pewnością nie brakuje romantycznych i klimatycznych miejsc, które warto zwiedzić. Gdzie zatem warto się wybrać?

Wakacje w Portugalii – co warto zobaczyć?

Jeśli podoba nam się perspektywa spędzania czasu na rejsach, poznawaniu kulis powstawania wina i delektowania się jego smakiem, to z całą pewnością warto odwiedzić dolinę Duero. Można uraczyć się tutaj świeżymi oliwkami i migdałami, podziwiać intensywną zieleń Parku Natury Alvao i górskie potoki. Nie sposób jest pominąć Azorów, czyli dziewięciu wysp na Atlantyku. Jest to idealna opcja dla fanów wysokich temperatur i przygód. Lasy laurowe, plantacje ananasa, podwodny świat, grotołazy i postkolonialna architektura czekają.

Z kolei w Sagres tworzyła się historia portugalskiej żeglugi i Wielkich Odkryć Geograficznych. Sintra kryje w sobie Zamek Maurów, Pałac Narodowy Sintra i Pałac Monserrate oraz Pałac Pena. Są tutaj także liczne wąwozy, ulice wijące po wielu poziomach, labirynty kamienne. Na Maderze panuje łagodny klimat, a więc nie ma potrzeby martwienia się poparzeniami słonecznymi. To właśnie tutaj przybywają miłośnicy piłki nożnej, gdyż wychowywał się tutaj sławny Cristiano Ronaldo. Możemy delektować się świeżymi owocami morza, lokalnym winem i Poncha. Jednym z najbardziej urokliwych zakątków Portugalii jest Alfama, która jest najstarszą dzielnicą Lizbony. Co ciekawe, w czasach średniowiecznych miejsce to było centrum SPA dla arystokratów i władców.

Kategorie: Poradnik
Tagi: portugalia, podróże, zwiedzanie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie