Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.07
2017
1209

Wakacje w Portugalii - co zwiedzić?

Wakacje w Portugalii - co zwiedzić?

Portugalia to świetne miejsce do spędzenia tegorocznych wakacji. To tutaj czekają na nas dzikie plaże, piękna zieleń i skaliste wybrzeża. W państwie tym z całą pewnością nie brakuje romantycznych i klimatycznych miejsc, które warto zwiedzić. Gdzie zatem warto się wybrać?

Wakacje w Portugalii – co warto zobaczyć?

Jeśli podoba nam się perspektywa spędzania czasu na rejsach, poznawaniu kulis powstawania wina i delektowania się jego smakiem, to z całą pewnością warto odwiedzić dolinę Duero. Można uraczyć się tutaj świeżymi oliwkami i migdałami, podziwiać intensywną zieleń Parku Natury Alvao i górskie potoki. Nie sposób jest pominąć Azorów, czyli dziewięciu wysp na Atlantyku. Jest to idealna opcja dla fanów wysokich temperatur i przygód. Lasy laurowe, plantacje ananasa, podwodny świat, grotołazy i postkolonialna architektura czekają.

Z kolei w Sagres tworzyła się historia portugalskiej żeglugi i Wielkich Odkryć Geograficznych. Sintra kryje w sobie Zamek Maurów, Pałac Narodowy Sintra i Pałac Monserrate oraz Pałac Pena. Są tutaj także liczne wąwozy, ulice wijące po wielu poziomach, labirynty kamienne. Na Maderze panuje łagodny klimat, a więc nie ma potrzeby martwienia się poparzeniami słonecznymi. To właśnie tutaj przybywają miłośnicy piłki nożnej, gdyż wychowywał się tutaj sławny Cristiano Ronaldo. Możemy delektować się świeżymi owocami morza, lokalnym winem i Poncha. Jednym z najbardziej urokliwych zakątków Portugalii jest Alfama, która jest najstarszą dzielnicą Lizbony. Co ciekawe, w czasach średniowiecznych miejsce to było centrum SPA dla arystokratów i władców.

Kategorie: Poradnik
Tagi: portugalia, podróże, zwiedzanie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie