Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.07
2017
1209

Jakie sporty warto uprawiać latem?

Jakie sporty warto uprawiać latem?

Lato i okres wakacyjny to świetny okres na uprawienia sportu. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu posiada wiele zalet.

Badminton

Badminton to sport, który jest niemal idealny na wakacje i to dla całej rodziny. To gra między dwoma lub czterema osobami polegająca na przebijaniu nad siatką lotki przy pomocy rakietki. Sport ten jest znany i lubiany na całym świecie, jest nawet dyscypliną olimpijską. Od zawodników wymaga zręczności, refleksu  oraz szybkości. Dzięki badmintonowi można poprawić swoją sprawność fizyczną oraz ogólną wydolność organizmu. Poza tym to dobry sposób na zapobiegnięcie skrzywieniom kręgosłupa.

Wspinaczka skałkowa

Ten rodzaj aktywności fizycznej zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Polega ona na przemieszczaniu się po stromym terenie przy pomocy rąk. Uprawiać ją można na świeżym powietrzu oraz w pomieszczeniach zamkniętych. Do asekuracji wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. Jednak osoby początkujące potrzebują pomocy ze strony doświadczonego instruktora. Sport ten ćwiczy przede wszystkim siłę rąk, a poza tym stanowi dobre ćwiczenie rozciągające.

Pływanie

Latem jak najbardziej można również pływać - na basenie czy w morzu i jeziorze. Pływania na organizm wpływa niemal zbawiennie. Modeluje sylwetkę, likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowe, a przy tym zwiększa wydolność organizmu poprawiając jego odporność. Pływanie poprawia również układ krążenia. Doskonale oddziałuje na układ kostny. Skutecznie łagodzi bóle kręgosłupa, dlatego też polecane jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Sport, lato, siatkówka, badminton, wspinaczka

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie