Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.07
2017
1209

Niewątpliwe zalety gotowania na parze

Niewątpliwe zalety gotowania na parze

Gotowanie na parze staje się coraz modniejszym i coraz popularniejszym sposobem przygotowywania posiłków. Nic w tym dziwnego! Dzięki takiej obróbce żywności nie traci ona swojego smaku ani substancji odżywczych, dania przygotowuje się szybciej i są znacznie zdrowsze. Z tego też względu gotowanie na parze doskonale wspiera odchudzanie i jest polecane każdemu, kto zaczyna liczyć kalorie i chce się zdrowo odżywiać. Warto więc gotować na parze dla dobrego samopoczucia, ale i po to, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Dlaczego zdrowe i dlaczego lekkostrawne?

Z kilku względów. Po pierwsze, podczas gotowania na parze nie używa się praktycznie żadnego tłuszczu. Jeśli więc chcemy ograniczać spożycie tłuszczu, powinniśmy zawsze w taki sposób przygotowywać posiłki rezygnując ze smażenia. Ze względu na fakt, że nie wykorzystuje się tłuszczu, tak przygotowywane potrawy są lekkostrawne i nie powodują żadnych nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego. Kolejną zaletą jest fakt, że podczas gotowania na parze cenne składniki mineralne lub też witaminy nie są wypłukiwane przez wodę, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego gotowania.

Od czego więc zacząć?

Swoją przygodę ze zdrowym gotowaniem warto rozpocząć od regularnego przyrządzania posiłków poprzez gotowanie na parze. Jedyne, co będzie nam potrzebne na start to parowar. Jest on o tyle najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem, że można gotować w nim kilka potraw jednocześnie, a dodatkowo używając go zawsze możemy mieć pewność, że nic się nam nie przypali. W większości modeli dodatkowo możemy ustawić czas gotowania potrawy.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie