Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.07
2017
1209

Jak przygotować się do długiej podróży samochodem?

Jak przygotować się do długiej podróży samochodem?

Długa podróż nie musi wcale być nieprzyjemna i kojarzyć się jedynie z bolącymi plecami, drętwiejącymi nogami, ogólnym zmęczeniem i podenerwowaniem. Co zrobić, by dobrze przygotować się przed długą jazdą samochodem tak, by wycieczka okazała się przyjemna?

Odpowiednie planowanie

Przede wszystkim należy się upewnić, że podróż samochodem będzie przebiegała bez zbędnych niespodzianek. Podstawą jest więc zapoznanie się z przebiegiem trasy. Do tego celu może posłużyć mapa samochodowa albo mapa w internecie. Warto także zaopatrzyć się w GPS, który będzie niezwykle pomocny szczególnie, jeśli pojawi się konieczność objazdu czy zmiany trasy. Przy planowaniu warto pamiętać, że najkrótsza droga nie zawsze musi być najszybsza. Czasem lepiej skorzystać z autostrady czy ekspresówki, a zrezygnować z krótszych tras, na których należy poruszać się wolniej.

Aktualne informacje

Warto także skorzystać z informacji o obecnych i przewidywanych remontach na głównych trasach. W przypadku wyjazdu poza granicę kraju, należy także zapoznać się z informacjami dotyczącymi dozwolonych prędkości na poszczególnych drogach. W niektórych przypadkach należy nawet kupić winiety, umożliwiające przejazd trasami szybkiego ruchu czy tunelami.

Odpowiednie spakowanie bagażu

Samochód załadowany do granic możliwości prowadzi się zupełnie inaczej niż ten z minimalnym obciążeniem – należy mieć to na uwadze, wyruszając w podróż. W przypadku dużej ilości bagaży, należy układać je równomiernie po obu stronach samochodu, najcięższe przedmioty umiejscawiając najniżej i przed tylną osią. Na samej górze powinny znaleźć się rzeczy potrzebne w przypadku awarii, takie jak trójkąt ostrzegawczy czy gaśnica.

Kategorie: Poradnik
Tagi: wakacje, lato, podróż, samochód, samochody

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie