Blog - Najnowsze informacje o promocjach


05.07
2017
1209

Jaki rodzaj pościeli będzie najlepszy na lato?

Jaki rodzaj pościeli będzie najlepszy na lato?

Wybór pościeli na lato nie jest prosty. Nie może być ona zbyt gruba, a przy tym powinna zapewnić odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Każdy z nas lubi zapach świeżej pościeli, która jest miękka w dotyku, ale bardzo ważne jest też to, z jakiego materiału została wykonana. Podczas upałów z pewnością sprawdzi się satyna, bawełna czy też jedwab. Na którą zatem warto postawić?

Kupujemy pościel na lato

Wysokie temperatury sprawiają, że w nawet w nocy nadmiernie się pocimy, a pot wsiąka w pościel. Jeśli nie będzie ona zapewniała prawidłowej wentylacji, to może dojść do przegrzania organizmu i wybudzenia się w środku nocy. Warto więc zadbać o komfortowy sen.

Bardzo dobrym wyborem na lato jest pościel satynowa, która pięknie błyszczy, a przy tym jest chłodna w dotyku. Niestety łatwo ulega zaciągnięciom i ześlizguje się z łóżka. Alternatywą jest satyna bawełniana, która jest stosunkowo tania, a ponadto mamy ogromny wybór wzorów i kolorów.

Z kolei flanelowa pościel jest gruba i ciepła, a więc nie sprawdzi się latem. Natomiast pościel z kory nie wymaga prasowania, chociaż dla niektórych osób jest to typowa pościel zimowa. Inni zaś sięgają po nią przez cały rok. Pościel z jedwabiu jest niezwykle miękka, antyalergiczna, przyjemna w dotyku i idealna na letnie noce.

Na każdą porę roku sprawdzi się bawełna, która jest niezwykle elegancka, pozwala oddychać skórze i odprowadza nadmiar wilgoci. Ciekawą opcją jest też pościel z mikrowłókna, którą można używać niezależnie od pory roku. Jest miękka, oddychająca, szybko schnąca i niewymagająca prasowania. Możemy liczyć także na szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o kolory i wzory.

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie