Blog - Najnowsze informacje o promocjach


05.07
2017
1209

La Orotava – najpiękniejsze miejsce na Teneryfie

La Orotava – najpiękniejsze miejsce na Teneryfie

La Orotava jest jednym z najpiękniejszych miast na Wyspach Kanaryjskich. Leży ono na najbardziej znanej wyspie archipelagu, jaką jest bez wątpienia Teneryfa. Ta turystyczna stolica ma się czym pochwalić, a turyści traktują ją jako najważniejsze miasto w tej części świata.

To miasto może pochwalić się zarówno malowniczą okolicą, jak i przepiękną zabudową. Położone w malowniczej dolinie, może się pochwalić ogromną kolekcją zabytkowych budowli. Wśród nich wyróżniają się okazałe rezydencje, wzniesione w stylu kolonialnym w XVII/XVIII wieku. O wyjątkowym charakterze miasta decydują również jego uliczki, po których spacer może nieco przypominać podróż w czasie. Koniecznie też trzeba zajrzeć na główny plac miasta, który wyróżnia się unikalną, kwiatową dekoracją.

Jedną z ważniejszych atrakcji tego popularnego miasta jest utworzony na jego terenie park miniatur. Można w nim ujrzeć miniatury najciekawszych obiektów znajdujących się nie tylko na Teneryfie, ale na całych wyspach Kanaryjskich. Są tu zadem makiety jaskiń, miniaturowe lotniska oraz najcenniejsze zabytki, które w naturalnych rozmiarach można podziwiać podczas wycieczki po kolejnych wyspach.

Innym ciekawym miejscem jest ogród botaniczny. Warto do niego zajrzeć ze względu na znajdującą się tu kolekcję roślin tropikalnych. Można tu również zajrzeć do ciekawej placówki muzealnej. To Muzeum Dywanów, w którym przedstawiono historię i tradycję tworzenia dywanów z kwiatów.

Kategorie: Porównania
Tagi: teneryfa, biuro podróży, wakacje, wczasy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie