Blog - Najnowsze informacje o promocjach


04.07
2017
1209

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki Polaków - nowe trendy

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki Polaków - nowe trendy

Trendy turystyczne praktycznie co roku ulegają zmianom, ale niektóre miejsca wypoczynku od lat pozostają w czołówce najchętniej wybieranych przez naszych rodaków. Swoich zwolenników mają zarówno wakacje w Polsce, jak i wyjazdy zagraniczne.

W związku z tym, że ceny wczasów krajowych i zagranicznych niekiedy bywają porównywalne, to wiele osób decyduje się na państwa, w których zawsze świeci słońce i jest ciepło. Nie oznacza to, że urlop w Polsce nie cieszy się popularnością. Niektóre miasta turystyczne są tak zatłoczone, że nawet trudno w nich dobrze wypocząć, a na pewno nie da się uniknąć hałasu. Do takich miast należy niezmiennie Zakopane, w którym trudno znaleźć wolne miejsca w szczycie sezonu urlopowego.

Nie inaczej wygląda w najbardziej znanych kurortach nadmorskich. Władysławowo, Kołobrzeg czy Międzyzdroje przeżywają wielkie oblężenie, więc osoby spragnione spokoju powinny decydować się wyjazd do mniej znanych miasteczek, a jest w czym wybierać.

Wakacje w Polsce to tylko jedna z możliwości spędzenia urlopu. Coraz większa grupa naszych rodaków postanawia spędzić wakacje za granicą w mniej lub bardziej egzotycznych miejscach. Polacy nadal chętnie wyjeżdżają do krajów Afryki Północnej, a zwłaszcza Egiptu. Niezmiennie też Turcja ma swoich zwolenników, aczkolwiek biura podróży zauważają, że strach przed atakami terrorystycznymi trochę zastopował boom na te państwa.

Coraz więcej osób wybiera przepiękne wyspy greckie, tłumy rodaków wyjeżdżają do niezwykle atrakcyjnej cenowo Chorwacji, na nowo jest także odkrywana Bułgaria ze swoimi pięknymi, piaszczystymi plażami. Ciągle zyskuje Hiszpania, która kusi nie tylko wspaniałymi kurortami nadmorskimi, ale także ciekawą kuchnią, kulturą i architekturą.

Co ciekawe, pojawiają się nowe destynacje turystyczne i można powiedzieć, że mapa turystyczna Polaków znacznie się poszerzyła o kraje Azji Wschodniej, Ameryki Łacińskiej oraz państwa kontynentu afrykańskiego. Jak widać, wakacje za granicą nie muszą już oznaczać podróży do kurortów egipskich bądź tureckich.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie