Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.07
2017
1209

Herbatki ziołowe – czy naprawdę są zdrowe?

Herbatki ziołowe – czy naprawdę są zdrowe?

Herbata ziołowa dla niektórych stanowi smaczną alternatywę dla herbat czarnych i zielonych. Jednocześnie dietetycy i lekarze przestrzegają, aby nie traktować herbaty z suszonych ziół jako napoju, bowiem zioła są również stosowane jako leki. Czy zatem herbaty ziołowe są zdrowe?

Co zawierają herbaty ziołowe

Większość herbatek z ziół to herbaty wykorzystujące susz ziołowy. W Polsce najpopularniejsza jest mięta, którą powinno się stosować głównie przy problemach natury gastrycznej, czy szałwia, kojarząca się najczęściej z naparem o właściwościach przeciwzapalnych, stosowanym zewnętrznie. Popularne są także herbaty z dziurawca, melisy czy rumianku. Przy niektórych chorobach, np. przy nadciśnieniu czy chorobach serca, picie herbatek ziołowych nie jest wskazane.

Stosowane z umiarem nie szkodzą

Wybierając herbatę z melisy na uspokojenie czy z rumianku w celu przyspieszenia wyleczenia przeziębienia należy pamiętać, aby wybrana herbata była pita jedynie przez krótki okres. Picie regularne niektórych ziół może również być szkodliwe dla zdrowia, bowiem zioła zawierają składniki lecznicze, które dostarczane w nadmiernej ilości mogą wręcz szkodzić. Niektóre zioła wchodzą w reakcje z niektórymi lekami, dlatego należy sprawdzać, czy picie herbaty z dziurawca czy mięty nie spowoduje powstania skutków ubocznych.

Przy piciu naparów ziołowych ważny jest również sposób ich przygotowania. Większości herbat ziołowych nie powinno się pić na pusty żołądek, z kolei niewskazane jest także ich słodzenie, bowiem cukier czy miód mogą osłabić ich działanie. Należy również pamiętać, że jeszcze 50 lat temu herbaty ziołowe stosowano jako leki.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie