Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.07
2017
1209

Gdzie pójść na zakupy w Londynie?

Gdzie pójść na zakupy w Londynie?

Stolica Anglii - Londyn - to nie tylko Big Ben, Hyde Park czy Buckingham Palace. Dla wielu miłośników mody i urody to angielskie miasto jest także doskonałym miejscem na zakupy, gdzie można zaopatrzyć się w niemal wszystkie najbardziej znane marki. Na zakupy w Londynie można udać się przez cały rok, jednak teraz jest to najbardziej opłacalne, gdyż rozpoczął się czas sezonowych obniżek. Zatem gdzie w Londynie warto pójść na zakupy? Oto kilka propozycji.

Oxford Street

Oxford Street to jedna z najbardziej znanych londyńskich ulic - każdego dnia odwiedza ją niemal pół miliona osób. To tutaj znajdują się najbardziej znane domy towarowe (między innymi Marks&Spencer, House of Fraser, Debenhams i Selfridges) oraz liczne sklepy i sklepiki - i to zarówno luksusowych i drogich marek, jak i zwykłych sieciówek (między innymi Zara, H&M, Top Shop, Mango, New Look i wiele innych). Przy Oxford Street znajdują się też dwa największe sklepy sieci Primark, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród londyńczyków, jak i zagranicznych gości.

Regent Street

W bliskim sąsiedztwie Oxford Street znajduje się jedna z najstarszych handlowych ulic na świecie - Regent Street, która jest porównywana z paryską Champs-Elysées  i nowojorską Fifth Avenue. Miejsce to słynie z tak zwanych marek premium, do których zalicza się Armani, Calvin Klein, Guess,, Bose, Lacoste, Michael Kors czy Tommy Hilfiger. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, iż na Regent Street znajduje się Hamleys, czyli jeden z najsłynniejszych sklepów z zabawkami.

Knightsbridge

Knightsbridge to dzielnica Londynu, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ale to własnie tutaj znajduje się Harrods - jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych domów towarowych na świecie. Na kilku piętrach Harrodsa umiejscowione są sklepy z produktami od najbardziej znanych projektantów. Dodatkowo znajduje się tu ogromny sklep z zabawkami i grami dla dzieci oraz dział sprzedający souveniry z logo Harrodsa. Natomiast na parterze warto wstąpić do słynnego Harrods Food Hall, gdzie jest podawana jedna z najlepszych kaw w Londynie.

Zakupy w Londynie to niezapomniana przygoda - i to bez względu na porę roku. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie i zrobi zakupy na miarę własnych upodobań i zasobności portfela.

Kategorie: Poradnik
Tagi: londyn, zakupy, Sklepy, handel

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie