Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.07
2017
1209

Gdzie pójść na zakupy w Londynie?

Gdzie pójść na zakupy w Londynie?

Stolica Anglii - Londyn - to nie tylko Big Ben, Hyde Park czy Buckingham Palace. Dla wielu miłośników mody i urody to angielskie miasto jest także doskonałym miejscem na zakupy, gdzie można zaopatrzyć się w niemal wszystkie najbardziej znane marki. Na zakupy w Londynie można udać się przez cały rok, jednak teraz jest to najbardziej opłacalne, gdyż rozpoczął się czas sezonowych obniżek. Zatem gdzie w Londynie warto pójść na zakupy? Oto kilka propozycji.

Oxford Street

Oxford Street to jedna z najbardziej znanych londyńskich ulic - każdego dnia odwiedza ją niemal pół miliona osób. To tutaj znajdują się najbardziej znane domy towarowe (między innymi Marks&Spencer, House of Fraser, Debenhams i Selfridges) oraz liczne sklepy i sklepiki - i to zarówno luksusowych i drogich marek, jak i zwykłych sieciówek (między innymi Zara, H&M, Top Shop, Mango, New Look i wiele innych). Przy Oxford Street znajdują się też dwa największe sklepy sieci Primark, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród londyńczyków, jak i zagranicznych gości.

Regent Street

W bliskim sąsiedztwie Oxford Street znajduje się jedna z najstarszych handlowych ulic na świecie - Regent Street, która jest porównywana z paryską Champs-Elysées  i nowojorską Fifth Avenue. Miejsce to słynie z tak zwanych marek premium, do których zalicza się Armani, Calvin Klein, Guess,, Bose, Lacoste, Michael Kors czy Tommy Hilfiger. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, iż na Regent Street znajduje się Hamleys, czyli jeden z najsłynniejszych sklepów z zabawkami.

Knightsbridge

Knightsbridge to dzielnica Londynu, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ale to własnie tutaj znajduje się Harrods - jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych domów towarowych na świecie. Na kilku piętrach Harrodsa umiejscowione są sklepy z produktami od najbardziej znanych projektantów. Dodatkowo znajduje się tu ogromny sklep z zabawkami i grami dla dzieci oraz dział sprzedający souveniry z logo Harrodsa. Natomiast na parterze warto wstąpić do słynnego Harrods Food Hall, gdzie jest podawana jedna z najlepszych kaw w Londynie.

Zakupy w Londynie to niezapomniana przygoda - i to bez względu na porę roku. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie i zrobi zakupy na miarę własnych upodobań i zasobności portfela.

Kategorie: Poradnik
Tagi: londyn, zakupy, Sklepy, handel

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie