Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.07
2017
1209

Dlaczego warto hodować zioła w domowej kuchni?

Dlaczego warto hodować zioła w domowej kuchni?

Pachnące, zdrowe, smaczne i aromatyczne zioła od zawsze miały swoich wiernych zwolenników. I trudno się temu dziwić, gdyż ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, ale także obejmuje między innymi kulinaria czy ozdoby. Zdecydowana większość osób zaopatruje się w zioła w mniejszych lub większych sklepach. A tymczasem warto stworzyć własny ogródek ziołowy, który może powstać na kuchennym parapecie. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele plusów.

Aromatyczna i pachnąca kuchnia

Kuchnia przyozdobiona świeżymi ziołami ma swój niepowtarzalny styl i charakter. Mięta, bazylia, melisa, koperek, oregano czy tymianek to nie tylko naturalne ozdoby pomieszczenia (które zachwycają swoimi kolorami czy kształtami liści), ale także niezwykły zapach, który unosi się w powietrzu. Aromatyczna kuchnia pachnąca ziołami przypomina kuchnie włoskie, greckie lub francuskie, w których domownicy przygotowują i spożywają potrawy pachnące słońcem, morzem i egzotyką.

Zdrowe wzbogacenie potraw

Zioła hodowane na kuchennym parapecie to nie tylko niebanalna ozdoba pomieszczenia, ale także zdrowy dodatek do potraw. Według lekarzy Polacy nadużywają niezdrowych przypraw - między innymi soli. A tymczasem doskonałą alternatywą mogą być właśnie zioła, które nie tylko wykazują wiele właściwości prozdrowotnych, ale także wzbogacają potrawy o niebanalne smaki i aromaty.

Świeża mięta, bazylia czy szałwia zerwana bezpośrednio przed użyciem nada potrawie tego niezwykłego charakteru, za który tak bardzo ceniona jest kuchnia śródziemnomorska. A świeża lemoniada wzbogacona listkami mięty doskonale ochłodzi w upalne dni.

Świeże zioła hodowane w domowej kuchni to zdrowa i pachnąca alternatywa dla soli, pieprzu i innych nadużywanych przypraw. Samodzielnie wyhodowane zioła są nie tylko sposobem na zdrowe i aromatyczne potrawy, ale także przepiękną i pachnącą ozdobą każdego pomieszczenia.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zioła, zioła lecznicze, kuchnia, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie