Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.06
2017
1209

Myjka wysokociśnieniowa - szybki sposób na czyste szyby

Myjka wysokociśnieniowa - szybki sposób na czyste szyby

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które idealnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Okazuje się, że przy jego pomocy problemem nie jest nawet mycie okien czy elewacji w domu jednorodzinnym.

Wiele osób wykorzystuje niekiedy do mycia węża ogrodowego. Sprawdza się to do podlewania roślin, ale jest znacznie mniej skuteczne podczas mycia różnego rodzaju powierzchni. O wiele bardziej efektywnym rozwiązaniem jest myjka wysokociśnieniowa. Takie urządzenie czyszczące znacznie zwiększa ciśnienie wody, nawet do 20 MPa. Dla porównania te panujące w sieci wodociągowej wynosi zaledwie około 0,5 MPa. Dlatego mycia za pomocą myjki jest szybsze i dokładniejsze. Poza tym zużycie wody nie jest zbyt wysokie, przynajmniej w porównaniu z klasycznym wężem ogrodowym. Do pracy wykorzystać można tez ciekawe akcesoria.

Myjkę podłącza się za pomocą węża do ujęcia wody. W jej korpusie znajduje się pompa wytwarzająca wysokie ciśnienie wody. Woda pod wysokim ciśnieniem trafia do pistoletu natryskowego. Do niego z kolei można podłączyć różną końcówkę, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Do wyboru są m.in. klasyczne lance natryskowe czy szczotki i gąbki. Poza tym większość myjek jest w stanie za sprawą dodatkowego filtra pobierać wodę z beczki czy stawu. Dlatego też do mycia bez problemu wykorzystywać można również wodę deszczową. Trzeba jedynie unikać wody zanieczyszczonej, aby nie uszkodzić pompy. Warto też pamiętać, że myjka pobiera wodę bardzo szybko, a więc mając mały pojemnik, trzeba go szybko i regularnie napełniać.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie