Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.06
2017
1209

Myjka wysokociśnieniowa - szybki sposób na czyste szyby

Myjka wysokociśnieniowa - szybki sposób na czyste szyby

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które idealnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Okazuje się, że przy jego pomocy problemem nie jest nawet mycie okien czy elewacji w domu jednorodzinnym.

Wiele osób wykorzystuje niekiedy do mycia węża ogrodowego. Sprawdza się to do podlewania roślin, ale jest znacznie mniej skuteczne podczas mycia różnego rodzaju powierzchni. O wiele bardziej efektywnym rozwiązaniem jest myjka wysokociśnieniowa. Takie urządzenie czyszczące znacznie zwiększa ciśnienie wody, nawet do 20 MPa. Dla porównania te panujące w sieci wodociągowej wynosi zaledwie około 0,5 MPa. Dlatego mycia za pomocą myjki jest szybsze i dokładniejsze. Poza tym zużycie wody nie jest zbyt wysokie, przynajmniej w porównaniu z klasycznym wężem ogrodowym. Do pracy wykorzystać można tez ciekawe akcesoria.

Myjkę podłącza się za pomocą węża do ujęcia wody. W jej korpusie znajduje się pompa wytwarzająca wysokie ciśnienie wody. Woda pod wysokim ciśnieniem trafia do pistoletu natryskowego. Do niego z kolei można podłączyć różną końcówkę, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Do wyboru są m.in. klasyczne lance natryskowe czy szczotki i gąbki. Poza tym większość myjek jest w stanie za sprawą dodatkowego filtra pobierać wodę z beczki czy stawu. Dlatego też do mycia bez problemu wykorzystywać można również wodę deszczową. Trzeba jedynie unikać wody zanieczyszczonej, aby nie uszkodzić pompy. Warto też pamiętać, że myjka pobiera wodę bardzo szybko, a więc mając mały pojemnik, trzeba go szybko i regularnie napełniać.

Więcej wpisów z bloga

Nowe funkcje przy zakupach na Allegro!
Poradnik
22.03
2019
1209

Nowe funkcje przy zakupach na Allegro!

Sprawdź jakie zmiany nastąpią w Allegro w 2019

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Czytnik Kindle za około 310 zł!
Poradnik

Zobacz wszystkie