Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Jakie buty do biegania wybrać?

Jakie buty do biegania wybrać?

Odpowiedni dobór butów do joggingu jest najważniejszą decyzją jaką należy podjąć rozpoczynając przygodę z bieganiem. Odpowiednio wyprofilowany kształt oraz specjalne systemy amortyzujące profesjonalnych butów do biegania dają gwarancję wygody, zmniejszenia prawdopodobieństwa kontuzji oraz różnych urazów. Jak wybrać odpowiednie buty do biegania? W artykule podajemy kilka zasad, których bezwzględnie należy przestrzegać podczas dokonywania wyboru modelu i marki.

Rozmiar buta

Kupując profesjonalne buty do biegania nie można kierować się rozmiarem, którego używamy na co dzień. Buty powinny być odrobinę większe niż stopa, a ich wielkość dokładnie zmierzona. Aby zrobić to precyzyjnie należy zmierzyć odległość od końca pięty od największego palca i do otrzymanego wyniku dodać jeden centymetr.

Bieganie - po jakim terenie?

Asfalt czy miękka nawierzchnia? Od podłoża po jakim zamierzamy biegać zależy wybór butów do joggingu. Buty do biegania po asfalcie posiadają rozbudowany system amortyzacji chroniący stopę przed kontuzjami, dlatego są niezbędnym wyposażeniem każdego, kto mieszka w mieście. Leśne dróżki oraz parkowe aleje wymagają obuwia z mniejszą amortyzacją, ponieważ grunt, po którym biegamy jest amortyzacją samą w sobie. Buty wyposażone są w agresywny bieżnik na podeszwie - liczne wypustki zwiększające stabilność.

Marka butów

Na rynku dostępne są różne marki butów produkujących profesjonalne obuwie do biegania. Jak wybrać najlepszą? Najlepiej poczytać opinie w internecie lub spytać znajomych, ponieważ nawet najlepsza reklama firmy nie daje stuprocentowej gwarancji jakości produktów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: buty, buty do biegania, bieganie, Sport

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie