Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Jakie buty do biegania wybrać?

Jakie buty do biegania wybrać?

Odpowiedni dobór butów do joggingu jest najważniejszą decyzją jaką należy podjąć rozpoczynając przygodę z bieganiem. Odpowiednio wyprofilowany kształt oraz specjalne systemy amortyzujące profesjonalnych butów do biegania dają gwarancję wygody, zmniejszenia prawdopodobieństwa kontuzji oraz różnych urazów. Jak wybrać odpowiednie buty do biegania? W artykule podajemy kilka zasad, których bezwzględnie należy przestrzegać podczas dokonywania wyboru modelu i marki.

Rozmiar buta

Kupując profesjonalne buty do biegania nie można kierować się rozmiarem, którego używamy na co dzień. Buty powinny być odrobinę większe niż stopa, a ich wielkość dokładnie zmierzona. Aby zrobić to precyzyjnie należy zmierzyć odległość od końca pięty od największego palca i do otrzymanego wyniku dodać jeden centymetr.

Bieganie - po jakim terenie?

Asfalt czy miękka nawierzchnia? Od podłoża po jakim zamierzamy biegać zależy wybór butów do joggingu. Buty do biegania po asfalcie posiadają rozbudowany system amortyzacji chroniący stopę przed kontuzjami, dlatego są niezbędnym wyposażeniem każdego, kto mieszka w mieście. Leśne dróżki oraz parkowe aleje wymagają obuwia z mniejszą amortyzacją, ponieważ grunt, po którym biegamy jest amortyzacją samą w sobie. Buty wyposażone są w agresywny bieżnik na podeszwie - liczne wypustki zwiększające stabilność.

Marka butów

Na rynku dostępne są różne marki butów produkujących profesjonalne obuwie do biegania. Jak wybrać najlepszą? Najlepiej poczytać opinie w internecie lub spytać znajomych, ponieważ nawet najlepsza reklama firmy nie daje stuprocentowej gwarancji jakości produktów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: buty, buty do biegania, bieganie, Sport

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie