Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Skuteczna ochrona mebli ogrodowych przed działaniem czynników atmosferycznych

Skuteczna ochrona mebli ogrodowych przed działaniem czynników atmosferycznych

Meble ogrodowe są efektownym uzupełnieniem zielonego zakątka. Niestety, nieustannie narażone są one na działanie czynników atmosferycznych, które powodują ich niszczenie. Najbardziej narażone na destrukcję są drewniane meble ogrodowe i o nie trzeba szczególnie dbać, aby na długo zachowały atrakcyjny wygląd

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do impregnacji i ochrony drewna, więc zabieg ten można wykonać samodzielnie.

Ochrona drewna - wybór preparatu

W zależności od pożądanego efektu końcowego, do konserwacji drewnianych mebli ogrodowych można wybrać:

 - impregnat - zabezpiecza drewno przed nadmiernym wchłanianiem wilgoci, dzięki czemu powstrzymuje np. rozwój grzybów. Impregnaty powinny być pierwszą warstwą zastosowaną na surowe, niepomalowane drewno. Tworzą matową powierzchnię, po ich naniesieniu meble można pokryć kolejnym preparatem.

- lakierobejca - zabezpiecza przed wilgocią i promieniami UV. Lakierobejce pozostawiają na powierzchni drewna widoczny rysunek słojów pod błyszczącą powłoką. Stosuje się je na powierzchniach wcześniej zaimpregnowanych.

- lakier - chroni drewno przed wilgocią, a jeśli zawiera również stosowny filtr, także przed promieniowaniem UV. Lakiery podkreślają naturalny rysunek słojów, dostępne są również preparaty barwiące na wybrany kolor. Lakiery nakłada się na zaimpregnowaną powierzchnię.

- olej - odświeża i zabezpiecza drewno przed nadmiarem wilgoci, chroni także przed promieniowaniem UV. Olej wnika głęboko w strukturę drewna, ale przed jego zastosowaniem można drewno zaimpregnować.

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie