Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Czy warto wyjechać na Mazury?

Czy warto wyjechać na Mazury?

Okres wakacyjny w pełni. Zastanawiamy się zapewne, gdzie się udać, by spędzić czas na zasłużonym odpoczynku. Miejscem, które z całą pewnością powinno być brane pod uwagę podczas naszych letnich wyborów wyjazdowych, są Mazury, a co za tym idzie Pojezierze Ełckie. Ten kierunek podróży idealny będzie nie tylko dla osób z dzieckiem, preferujących spokój, ale także dla osób, które lubią aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem. Mazury to nie tylko Zielone Płuca Polski, pełne przepięknych lasów i jezior. To także znane historyczne miejsca, jak Zamek w Malborku czy Wilczy Szaniec.

Co warto zobaczyć?

Całe Pojezierze Ełckie to zapierające dech w piersi widoki, miejsca, które nie dadzą o sobie zapomnieć. Uznawane jest ono za niespotykany wręcz turystyczny region, jedyny taki w Europie. Znajdziecie tutaj malowniczo położone jeziora, lasy, pagórki i doliny. Największymi jeziorami są: Jezioro Rajgrodzkie, Selmęt Wielki i Laśmiady. Nie możecie zapomnieć także o przepięknej Puszczy Boreckiej, którą dzielą wspomniane już jeziora, co tworzy niesamowity widok.

Jeśli lubicie zwiedzać, koniecznie obejrzyjcie najważniejszy punkt Mazur, jakim bez wątpienia jest Wilczy Szaniec (dawna kryjówka Hitlera), Święta Lipka, Ełcka Kolej Wąskotorowa, a także Klasztor Kamedułów w Wilgach. Jeśli zboczycie troszkę z kursu, koniecznie zobaczcie Zamek w Malborku, jedyny tak wspaniale zachowany zamek krzyżacki.

Wakacje to odpoczynek, Mazury zaś to obowiązkowy kierunek do obrania w tym celu. Raj dla wędkarzy, spacerowiczów, żeglarzy, poszukiwaczy przygód i miłośników historii.

Kategorie: Poradnik
Tagi: wakacje, wakacje w Polsce, Mazury

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie