Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Czy warto wyjechać na Mazury?

Czy warto wyjechać na Mazury?

Okres wakacyjny w pełni. Zastanawiamy się zapewne, gdzie się udać, by spędzić czas na zasłużonym odpoczynku. Miejscem, które z całą pewnością powinno być brane pod uwagę podczas naszych letnich wyborów wyjazdowych, są Mazury, a co za tym idzie Pojezierze Ełckie. Ten kierunek podróży idealny będzie nie tylko dla osób z dzieckiem, preferujących spokój, ale także dla osób, które lubią aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem. Mazury to nie tylko Zielone Płuca Polski, pełne przepięknych lasów i jezior. To także znane historyczne miejsca, jak Zamek w Malborku czy Wilczy Szaniec.

Co warto zobaczyć?

Całe Pojezierze Ełckie to zapierające dech w piersi widoki, miejsca, które nie dadzą o sobie zapomnieć. Uznawane jest ono za niespotykany wręcz turystyczny region, jedyny taki w Europie. Znajdziecie tutaj malowniczo położone jeziora, lasy, pagórki i doliny. Największymi jeziorami są: Jezioro Rajgrodzkie, Selmęt Wielki i Laśmiady. Nie możecie zapomnieć także o przepięknej Puszczy Boreckiej, którą dzielą wspomniane już jeziora, co tworzy niesamowity widok.

Jeśli lubicie zwiedzać, koniecznie obejrzyjcie najważniejszy punkt Mazur, jakim bez wątpienia jest Wilczy Szaniec (dawna kryjówka Hitlera), Święta Lipka, Ełcka Kolej Wąskotorowa, a także Klasztor Kamedułów w Wilgach. Jeśli zboczycie troszkę z kursu, koniecznie zobaczcie Zamek w Malborku, jedyny tak wspaniale zachowany zamek krzyżacki.

Wakacje to odpoczynek, Mazury zaś to obowiązkowy kierunek do obrania w tym celu. Raj dla wędkarzy, spacerowiczów, żeglarzy, poszukiwaczy przygód i miłośników historii.

Kategorie: Poradnik
Tagi: wakacje, wakacje w Polsce, Mazury

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie