Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.06
2017
1209

Niezwykłe właściwości lawendy

Niezwykłe właściwości lawendy

Lawenda to bardzo piękna roślina, która przede wszystkim przyciąga swoim zapachem. W ostatnim czasie wielu producentów kosmetyków oraz leków doceniło również jej cenne właściwości. Zatem w jakich przypadkach warto stosować lawendę? Jakie właściwości posiada ta roślina?

Lawenda coraz bardziej doceniania

Obecnie bardzo wielu producentów leków oraz kosmetyków wykorzystuje lawendę. Posiada ona bardzo cenne właściwości, ponieważ zawiera między innymi dużą ilość garbników, które stanowią aż 12%. Ponadto zawarte są w niej także związki takie jak triterpeny oraz kumaryny, jak również fitosterole i antocyjany, a także kwasy organiczne oraz sole mineralne.

W lawendzie także bardzo cenny jest olejek eteryczny, który charakteryzuje się dość złożoną budową. W jego składzie znajdują się różnego rodzaju substancje roślinne, które w naturalnym środowisku występują dosyć rzadko. Są to między innymi linalol oraz geraniol, a także furfurol, pinen, jak również cyneol, borneol. Znajdziemy także garbniki oraz cukry i związki mineralne. Te substancje sprawiają, iż lawenda uspokaja oraz pobudza umysł do działania. Także pozytywnie wpływa na układ trawienny oraz łagodzi ból. Również wspomniana roślina ułatwia leczenie infekcji oraz pomaga w problemach skórnych.

Właściwości lawendy są bardzo różnorodne. Jest to coraz bardziej popularna roślina, która w ostatnim czasie stała się doceniona nie tylko za swój piękny zapach, ale także za pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Lawenda jest obecnie jednym ze składników wielu leków, jak również kosmetyków.

Kategorie: Porównania
Tagi: lawenda, kwiaty, kwiaty ogrodowe

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie