Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.06
2017
1209

Napoje izotoniczne - warto po nie sięgać czy też nie?

Napoje izotoniczne - warto po nie sięgać czy też nie?

Napoje izotoniczne powstały z myślą o sportowcach, którzy potrzebują dostarczenia brakujących składników mineralnych i płynów. Jest to bardzo ważne, gdyż podczas intensywnego wysiłku się pocimy, przez co bardzo łatwo doprowadzić organizm do odwodnienia, a ponadto wraz z potem tracimy cenne witaminy i sole mineralne. Co więcej napój energetyczny dociera szybko do krwiobiegu, dzięki czemu możemy liczyć na szybki przypływ siły. Czy rzeczywiście warto je pić?

Napój energetyczny – pić czy też nie kupować?

Podczas aktywności fizycznej nasz organizm potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. Jeśli o to nie zadbamy, to możemy doprowadzić nawet do wystąpienia udaru czy też wyczerpania cieplnego. Jeśli nasz wysiłek trwa mniej niż godzinę, to zwykle wystarczy uzupełnić płyny w postaci wody mineralnej, jednakże przy dłużej trwających ćwiczeniach zaleca się sięganie po napoje izotoniczne.

Są one źródłem węglowodanów, minerałów i witamin. Znajduje się w nich także sód, który to odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu elektrolitów i wchłanianie wody. Często napoje energetyczne zawierają magnez i wapń.

Co ciekawe, napoje izotoniczne są kolorowe, ale nie oznacza to, że smakują jak gazowana oranżada czy też soczek owocowy. Należy pamiętać o tym, że sięganie po izotoniki ma określony cel, a mianowicie poprawienie wydolności fizycznej w trakcie wysiłku, aby nie dopuścić do nadmiernej utraty cennych minerałów. Tego typu napoje są łatwo dostępne. Popularne są chociażby Oshee, Powerade, 4move, Gatorade czy Isostar. Można jednak przygotować napój izotoniczny w domu z wody, miodu, soku z cytryny i soli.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie