Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.06
2017
1209

Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Wiele osób zastanawia się, jak zacząć zdrowo się odżywiać? Od czego w ogóle zacząć? Jeśli do tej pory nie dbaliśmy o to, co wrzucamy do ust, początki mogą być trudne. Czym jest zdrowe odżywianie i jak dbać o swój organizm?

Zdrowe jedzenie, czyli jak polepszyć kondycję swojego ciała i umysłu?

Czy zdrowe odżywianie może być smaczne? Jak najbardziej. W naszym menu powinny obowiązkowo znaleźć się warzywa, ale można zacząć od dwóch dziennie, z tym, że w całości. Z całą pewnością korzystniejsze będzie zjedzenie całego pomidora niż dokończenie kawałka pieczywa z samą margaryną. Należy też powiedzieć do widzenia przetworzonym produktom spożywczym, które przeładowane są rafinowanym cukrem.

Rezygnujemy także ze słodzonych i gazowanych napojów oraz gotowych soczków. Zamiast tego pijemy wodę, zieloną herbatę i świeżo wyciśnięte soki oraz kompoty bez dodatku cukru. Warto też włączyć zioła. Kończymy swoją tłustą przygodę w świecie fastfoodów i smażonych na głębokim oleju pączków czy faworków.

Nie odwiedzamy stacji benzynowych w celu kupienia hot-doga czy też frytek. Junk food idzie w odstawkę. Jedzenie powinno być jak najmniej przetworzone. Nie przesadzamy też z ilością mięsa w diecie. Nie sięgamy po produkty typu light, które naładowane są chemią. Koniec z napojem mlekopodobnym z supermarketu, które można zastąpić mlekiem roślinnym czy też surowym z mlekomatu.

Nie kupujemy produktów zawierających konserwanty, ulepszacze, wypełniacze, barwniki i najróżniejsze dodatki E. Nie są polecane także sztuczne słodziki, które można zastąpić naturalnymi słodzidłami typu surowy miód, syrop z agawy czy daktylowy, erytrol, ksylitol czy stewia.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zdrowa żywność, dieta, Eko

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie