Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.06
2017
1209

Jak przechowywać owoce latem?

Jak przechowywać owoce latem?

Minusem upałów jest to, że żywność znacznie szybciej traci przydatność do spożycia. Bardzo ważne jest zatem odpowiednie przechowywanie świeżych produktów typu warzywa i owoce. Te ostatnie z natury są dość nietrwałe, w związku z czym nie mogą one za długo leżeć. Jeśli jeszcze zostaną uszkodzone w czasie transportu, to praktycznie długo nie wytrzymają nawet w lodówce. Jak zatem prawidłowo przechowywać owoce, aby zachować ich świeżość?

Przechowywanie owoców – jak robić to prawidłowo?

Bardzo ważną kwestią podczas kupowania owoców jest to, aby wybierać te nieuszkodzone, pozbawione plamek, przebarwień i zadrapań. Najlepiej nadają się do dalszego przechowywania te jędrne i nienaruszone w żaden sposób. Nie powinny być także w pełni dojrzałe. Niezwykle istotne jest także to, aby nie myć owoców, jeśli nie zamierzamy ich za chwilę zjeść, gdyż woda pozbawia skórkę warstwy ochronnej, przez co owoc zaczyna szybciej gnić. Nie można także zamykać ich w szczelnych pojemnikach czy też owijać folią. Cytrusy mogą w temperaturze do 15 st. C wytrzymać nawet tydzień, a w przypadku jabłek, gruszek i śliwek okres ten wynosi co najwyżej trzy dni.

Zaleca się trzymać owoce w chłodnej i suchej piwnicy, gdzie nie docierają promienie słoneczne, a temperatura oscyluje w graniach od dziesięciu do dwunastu stopni Celsjusza. Najlepiej jest układać owoce w ażurowych skrzyniach czy koszach wyłożonych dodatkowo papierowymi ręcznikami, które wchłoną nadmiar wilgoci i zapobiegną uszkodzeniom. W celu zachowania świeżości owoców znacznie korzystniejsze będzie przechowanie ich w lodówce, z wyjątkiem tych egzotycznych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: owoce, lato, wakacje, zdrowa żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie