Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.06
2017
1209

Jak przechowywać owoce latem?

Jak przechowywać owoce latem?

Minusem upałów jest to, że żywność znacznie szybciej traci przydatność do spożycia. Bardzo ważne jest zatem odpowiednie przechowywanie świeżych produktów typu warzywa i owoce. Te ostatnie z natury są dość nietrwałe, w związku z czym nie mogą one za długo leżeć. Jeśli jeszcze zostaną uszkodzone w czasie transportu, to praktycznie długo nie wytrzymają nawet w lodówce. Jak zatem prawidłowo przechowywać owoce, aby zachować ich świeżość?

Przechowywanie owoców – jak robić to prawidłowo?

Bardzo ważną kwestią podczas kupowania owoców jest to, aby wybierać te nieuszkodzone, pozbawione plamek, przebarwień i zadrapań. Najlepiej nadają się do dalszego przechowywania te jędrne i nienaruszone w żaden sposób. Nie powinny być także w pełni dojrzałe. Niezwykle istotne jest także to, aby nie myć owoców, jeśli nie zamierzamy ich za chwilę zjeść, gdyż woda pozbawia skórkę warstwy ochronnej, przez co owoc zaczyna szybciej gnić. Nie można także zamykać ich w szczelnych pojemnikach czy też owijać folią. Cytrusy mogą w temperaturze do 15 st. C wytrzymać nawet tydzień, a w przypadku jabłek, gruszek i śliwek okres ten wynosi co najwyżej trzy dni.

Zaleca się trzymać owoce w chłodnej i suchej piwnicy, gdzie nie docierają promienie słoneczne, a temperatura oscyluje w graniach od dziesięciu do dwunastu stopni Celsjusza. Najlepiej jest układać owoce w ażurowych skrzyniach czy koszach wyłożonych dodatkowo papierowymi ręcznikami, które wchłoną nadmiar wilgoci i zapobiegną uszkodzeniom. W celu zachowania świeżości owoców znacznie korzystniejsze będzie przechowanie ich w lodówce, z wyjątkiem tych egzotycznych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: owoce, lato, wakacje, zdrowa żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!
Polecamy
15.03
2019
1209

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste to styl życia, który motywuje nas do unikania zbędnego kupowania, używania rzeczy ponownie oraz utylizowania. Do filozofii dołączyły się sieci sklepów sprzedając produkty całkowicie organiczne. O krok dalej poszedł bydgoski Carrefour, w którym zrobimy zakupy do własnych pojemników!

Czytaj więcej »
Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?
Poradnik
25.02
2019
1209

Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Dawniej było silnie związane z walką o prawa kobiet. Dzisiaj jest to raczej przyjemne święto, w którym możemy obdarować najbliższe Panie. Jaki prezent wywoła uśmiech na Jej twarzy?

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie