Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.06
2017
1209

Co zabrać ze sobą na długą wycieczkę?

Co zabrać ze sobą na długą wycieczkę?

Wakacje nieodmiennie wiążą się z rodzinnymi i przyjacielskimi wycieczkami, podczas których można nie tylko miło spędzić czas, ale także poznać wiele ciekawych miejsc. I o ile krótki wypad za miasto nie wymaga specjalnego planowania lub przygotowywania bagażu, o tyle dłuższa wycieczka wiąże się z zabraniem ze sobą pewnego ekwipunku. W takiej sytuacji niemal zawsze pojawia się pytanie - co wziąć na wycieczkę? Ostateczny kształt bagażu zawsze jest uzależniony od kilku czynników, jednak pewne rzeczy powinny się w nim znaleźć bez względu na okoliczności.

Prowiant

Ilość i rodzaj jedzenia powinien być uzależniony od samej wycieczki i związanych z nią planów żywieniowych. Jednak nawet wtedy, gdy zaplanuje się jedzenie posiłków w restauracjach lub przydrożnych barach, to warto zabrać ze sobą kanapki, przekąski lub owoce (najlepiej takie, które wytrzymają długą podróż). Obowiązkowym prowiantem podczas wycieczki są płyny - najlepiej czysta woda, ale może być to także sok lub gorący napój w termosie.

Nowoczesne technologie

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez nowoczesnych technologii, które na stałe weszły w życie każdego z nas. I chociaż w wakacje powinno się unikać elektroniki, to jednak prawda jest taka, iż żadna wycieczka nie może odbyć się bez telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, nawigacji, odtwarzacza mp3 lub tabletu.

Towarzysze podróży

Długie wycieczki (zwłaszcza gdy odbywają się samochodem lub autokarem) bywają nużące i męczące. Dlatego planując dłuższy wypad warto zadbać o odpowiednią rozrywkę i wypoczynek. W tym przypadku przyda się książka, gazeta, film lub gra na tablecie, muzyka, krzyżówki, audiobook i zabawki dla dzieci. Dodatkowo warto pomyśleć o poduszce i kocu, które umożliwią krótką drzemkę lub regeneracyjny wypoczynek.

Wybierając się na dłuższą wycieczkę warto także zapakować środki, które przydadzą się podczas nieprzewidzianych wypadków zdrowotnych - na przykład plastry, leki lub bandaże. Dodatkowo warto zapakować kilka niezbędnych kosmetyków i środków czystości, które można zakupić w tak zwanych miniaturkach.  

Kategorie: Poradnik
Tagi: wakacje, lato, wczasy, wycieczka

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie