Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.06
2017
1209

Dobry i niedrogi ręcznik - jak kupić?

Dobry i niedrogi ręcznik - jak kupić?

Ręczniki można kupić dosłownie wszędzie – na bazarze, w sklepie internetowym czy też w markecie. Chociaż nie ma konieczności wydawania ogromnej kwoty na ręcznik, to jednak kupienie tego najtańszego może okazać się w praktyce porażką. Jeśli będzie źle wchłaniał wodę, ślizgał się po skórze czy też zostawiał materiał na niej, to z całą pewnością długo u nas nie zagości. Jak zatem kupić dobry ręcznik i nie zbankrutować?

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania ręcznika?

Niezależnie od tego czy kupujemy ręcznik kąpielowy czy też łazienkowy, to bardzo ważne jest zwrócenie uwagi nie tylko na jego wygląd, ale także na właściwości użytkowe. Powinny być one chłonne, aby można było się nimi porządnie wytrzeć po kąpieli. Nie bez znaczenia jest skład surowcowy ręcznika.

Najbardziej polecane są te z naturalnych materiałów typu bawełna klasyczna. Sprawdzi się także domieszka włókna bambusowego o właściwościach bakteriobójczych. Takie ręczniki są bardzo chłonne i szybko schną. Bardzo miłą w dotyku opcją jest ręcznik z bawełny egipskiej, który jest miękki, sprężysty i do tego wytrzymały. Są też na rynku dostępne ręczniki bez skręcania, czyli zero twist.

W supermarketach bardzo często pojawiają się atrakcyjne promocje, dzięki czemu można uzupełnić szafę dobrej jakości ręcznikami. Warto jednak zwrócić uwagę na ich wykończenie i na wagę. Cienkie ręczniki mają gramaturę do 400 i szybko schną, ale często słabo wchłaniają wodę. Z kolei te do 500 dobrze schną i bardzo dobrze wchłaniają wodę oraz są miłe w dotyku. Ponad 550 gramów sprawia, że ręcznik jest dość ciężki i gruby, przez co dłużej schnie i zajmuje sporo miejsca.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie