Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.06
2017
1209

Jak mądrze odżywiać się w lato?

Jak mądrze odżywiać się w lato?

Lato to czas kiedy stajemy się bardziej energiczni i aktywni. Ponadto mamy znacznie łatwiejszy dostęp do świeżych warzyw i owoców, które obowiązkowo powinny zagościć w menu każdego z nas. Są one źródłem witamin, minerałów, enzymów, antyoksydantów oraz wielu prozdrowotnych składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli chcemy zrzucić nadprogramowe kilogramy, to letnia dieta będzie idealnym rozwiązaniem. Jak zatem uzyskać satysfakcjonujące efekty?

Zdrowe odżywianie się latem, które nie zrujnuje sylwetki

Lato to świetny moment na pozbycie się nadprogramowych kilogramów i to bez większych wyrzeczeń. Dzięki dostarczeniu organizmowi witamin, błonnika i minerałów przyśpieszamy przemianę materii i regulujemy procesy trawienne, dzięki czemu chudnięcie staje się znacznie łatwiejsze i szybsze. Nie można zapomnieć zarówno o śniadaniu, jak również o obiedzie i kolacji.

Posiłków nie wolno omijać. Najlepiej jeść je regularnie i o tej samej porze. Nie zaleca się jedzenia ostatniego posiłku na chwilę przed położeniem się do łóżka. Optymalne będą trzy godziny przed snem, aby nie obciążyć układu trawiennego na noc. W naszej diecie nie może zabraknąć także dużych ilości wody, najlepiej mineralnej bez dodatków. Sprawdzą się także herbaty ziołowe, owocowe, zielone czy czerwone. Dobrze zbilansowana dieta, czyli pokrywająca dzienne zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, to podstawa.

Zaleca się jeść mało, ale częściej, dzięki czemu żołądek będzie pracował efektywniej. Zbyt obfity posiłek sprawi, że będziemy czuć się senni, ociężali, a ponadto istnieje ryzyko wystąpienia wzdęć i bólu brzucha. Latem należy postawić na lekkostrawną dietę.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zdrowa żywność, herbata, Eko

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie