Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.06
2017
1209

Pijesz herbatę? Wybierz tę najzdrowszą!

Pijesz herbatę? Wybierz tę najzdrowszą!

Przeciętnie wypijamy kilka szklanek herbaty dziennie. Jeśli jest to aromatyzowana czarna herbata o wątpliwej jakości suszu - korzyści zdrowotne z jej picia są znikome. Nie brakuje jednaj zdrowych propozycji na popołudnie przy herbacie. Jakie są najzdrowsze herbaty?

Owoce i zioła, czyli to, co najlepsze w naturze

Jeśli herbata owocowa kojarzy Ci się z aromatyzowaną herbatą czarną lub granulowaną herbatą rozpuszczalną - nie tędy droga. Takie produkty nie wykazują żadnych właściwości prozdrowotnych, w przeciwieństwie do naturalnych herbatek owocowych i ziołowych. Naturalnych - czyli jakich? Takich, w składzie których znajdują się wyłącznie suszone owoce i zioła, bez aromatów i barwników syntetycznych. Taka zdrowa herbata stanowi nieocenione źródło witamin i antyoksydantów, działając prozdrowotnie i upiększająco.

Zielona, niebieska, biała czy... czerwona?

Na sklepowych półkach nie brakuje bardzo zdrowych herbat z odległych zakątków świata. O ich właściwościach prozdrowotnych decyduje jak najmniej przetworzona forma listków, które zachowują moc składników odżywczych. Herbata zielona, niebieska Oolyong, biała czy czerwona Rooiboos dostarczają zatem mnóstwa minerałów i witamin oraz antyutleniaczy. Wspomagają odchudzanie, oczyszczają organizm, usprawniają trawienie, wzmacniają skórę i włosy, chronią przed nowotworami - nie brakuje powodów, aby sięgnąć po zdrową herbatę. A jeśli obawiasz się ich specyficznego smaku wzbogać napar dodatkiem cytryny, miodu czy skórki z pomarańczy. Smacznego!

Kategorie: Porównania
Tagi: herbata, herbata zielona, herbata czerwona

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie