Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.06
2017
1209

Kilka trików, które pomogą oszczędzić pieniądze

Kilka trików, które pomogą oszczędzić pieniądze

Kto tego nie zna, idziemy do sklepu po chleb a zawsze kupimy zbyt dużo, zbyt drogo. Albo wybieramy się do sklepu tylko pooglądać a zawsze coś kupimy. Takich sytuacji, które powodują wydawanie dodatkowych pieniędzy jest nieskończenie wiele. Co więc robić, aby pieniądze nie uciekały z portfela bez opamiętania?

Na początek kilka słów i profesjonalnej liście zakupów. Weź kilka paragonów z supermarketu i przeanalizuj co niepotrzebnego kupiłeś. Ciastka, cola, a może jakieś inne drobiazgi. Zastanów się czy są one ci potrzebne i tworząc listę zakupów na najbliższe wyjście do sklepu weź pod uwagę wnioski jakie wyciągnąłeś z analizy paragonów. Na pewno nie ma sensu rezygnować ze wszystkich zakupowych grzeszków, ale warto ograniczyć się do jednego niepotrzebnego produktu na jednych zakupach. Zawsze na zakupy zabieraj listę zakupów i długopis i wykreślaj to co masz już w koszyku. Gdy wszystkie punkty z listy już wykreślisz idź prosto do kasy.

Kolejny trik to psychologiczne przechytrzenie samego siebie. Polega to na tym, że jeśli zauważymy w sklepie coś co nam się podoba to nie kupuj. Daj sobie jeden dzień na przemyślenie, jeśli na drugi dzień uznasz, że ten przedmiot jest Ci potrzebny to go kup, ale pewne jest, że przynajmniej część tych produktów nie jest Ci potrzebne i ich nie kupisz.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku stania w kolejce do kasy. Jeżeli masz skłonność do kupowania na przykład zbędnych słodyczy to wybierz kolejkę do kasy, przy której nie leżą na półkach słodycze, nawet jeżeli jest dłuższa.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: zakupy, Sklep, lista zakupów

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie