Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.06
2017
1209

Góry Świętokrzyskie i ich atrakcje

Góry Świętokrzyskie i ich atrakcje

Choć są to góry niewysokie, mogą każdego z nas zachwycić pięknymi widokami. Kuszą również ciszą i spokojem, a na ich terenie wspaniałe zabytki można ujrzeć niemal na każdym kroku. Góry Świętokrzyskie to niezwykłe pasmo, a wycieczki po ich terenie mogą każdemu przynieść wiele radości. Na jakie atrakcje turystyczne koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tej części Polski?

W tych starych, pełnych skarbów górach zachwycają zarówno piękne puszcze jodłowe, jak i niezwykłe twory geologiczne. Piękne gołoborza stały się jednym z ich symboli, przy czym tymi najwspanialszymi może się pochwalić Łysica. Wędrówka dolinami rzeki Kamienna czy Opatówka to kolejne atrakcje, które wśród aktywnych turystów cieszą się ogromnym uznaniem. Góry Świętokrzyskie to nie tylko lasy i szczyty, to również leżące u ich stóp wspaniałe miasta. Są one doskonałymi punktami wypadowymi w góry oraz bazami turystycznymi.

W Kielcach czy w Bodzentynie z łatwością można znaleźć noclegi, a i na terenie tych miast nie brak wyjątkowych ciekawostek. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Chęcin, których symbolem jest wzgórze z okazałymi ruinami zamku. Co jeszcze trzeba zobaczyć na tym terenie? Zachwyca Świętokrzyski Park Narodowy oraz szata naciekowa, dzięki której ważnym celem turystów stała się Jaskinia Raj – jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Święta Katarzyna przyciąga klasztorem bernardynek, wspaniałym opactwem może się również pochwalić Święty Krzyż.

Ci, którzy chcą poznać nieco bliżej najdawniejsze dzieje Gór Świętokrzyskich, również mają taką możliwość. Dla nich wielką atrakcją może się okazać kultowy wał, który w IX wieku otoczył Łysą Górę. Może ich również zainteresować doskonale znany festyn poświęcony tradycyjnym zajęciom w tej części Polski. Ten festyn to słynne Dymarki Świętokrzyskie, które każdego roku ściągają do Nowej Słupi tłumy turystów z całego kraju.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie