Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.06
2017
1209

Domek dla dzieci w ogrodzie - jaki wybrać?

Domek dla dzieci w ogrodzie - jaki wybrać?

Dzieci lubią naśladować dorosłych i bawić się w dom. Zabawę tę możemy urozmaicić jeżeli posiadamy własny ogród. Doskonałym pomysłem będzie kupienie domku ogrodowego. Są dostępne domki plastikowe i drewniane.

Te pierwsze odpowiednie będą dla małych dzieci, do 3 lat. Są mniej trwałe, ale produkowane w jasnych, jaskrawych kolorach z pewnością atrakcyjnych dla dwulatka. Nie mają możliwości modyfikacji, są produkowane seryjnie. Konstrukcja nie jest też na tyle stabilna żeby coś do niej dołączać. Dla starszych dzieci dobrym wyborem będzie domek drewniany. Można go zaaranżować bardziej na mały dom kupując ścianki działowe, płot, a nawet meble ogrodowe. W droższych wersjach jest możliwe także dołączanie kolejnych modułów. Stabilniejsza konstrukcja pozwala na rozbudowanie przestrzeni do zabawy o huśtawki, zjeżdżalnię, piaskownicę, a nawet miniaturową ściankę wspinaczkową.

Na rynku są dostępne domki wolnostojące, wspomniane już domki modułowe, a także domki na palach - będące imitacją domku na drzewie odpowiedniejsze będą dla starszych dzieci. Należy pamiętać aby kupując domek kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Zabawka powinna posiadać wszystkie niezbędne atesty. Obejrzyjmy ją także dokładnie - czy nie ma wystających elementów, ostrych krawędzi, czy nie jest uszkodzona, jeżeli domek jest drewniany to czy deski są gładkie, oheblowane. Zastanówmy się także gdzie taki domek postawimy, czy mamy wystarczająco miejsca?

Domki plastikowe dla małych dzieci wystarczające będą o wymiarach 1m x 1m. Dla starszych dzieci powinien być większy, co najmniej o wymiarach 2m x 2m. Miejsce także jest ważne, niech będzie widoczne z okien naszego domu. Obok miejsca zabaw nie powinno być furtek i oczek wodnych.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie