Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.06
2017
1209

Domek dla dzieci w ogrodzie - jaki wybrać?

Domek dla dzieci w ogrodzie - jaki wybrać?

Dzieci lubią naśladować dorosłych i bawić się w dom. Zabawę tę możemy urozmaicić jeżeli posiadamy własny ogród. Doskonałym pomysłem będzie kupienie domku ogrodowego. Są dostępne domki plastikowe i drewniane.

Te pierwsze odpowiednie będą dla małych dzieci, do 3 lat. Są mniej trwałe, ale produkowane w jasnych, jaskrawych kolorach z pewnością atrakcyjnych dla dwulatka. Nie mają możliwości modyfikacji, są produkowane seryjnie. Konstrukcja nie jest też na tyle stabilna żeby coś do niej dołączać. Dla starszych dzieci dobrym wyborem będzie domek drewniany. Można go zaaranżować bardziej na mały dom kupując ścianki działowe, płot, a nawet meble ogrodowe. W droższych wersjach jest możliwe także dołączanie kolejnych modułów. Stabilniejsza konstrukcja pozwala na rozbudowanie przestrzeni do zabawy o huśtawki, zjeżdżalnię, piaskownicę, a nawet miniaturową ściankę wspinaczkową.

Na rynku są dostępne domki wolnostojące, wspomniane już domki modułowe, a także domki na palach - będące imitacją domku na drzewie odpowiedniejsze będą dla starszych dzieci. Należy pamiętać aby kupując domek kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Zabawka powinna posiadać wszystkie niezbędne atesty. Obejrzyjmy ją także dokładnie - czy nie ma wystających elementów, ostrych krawędzi, czy nie jest uszkodzona, jeżeli domek jest drewniany to czy deski są gładkie, oheblowane. Zastanówmy się także gdzie taki domek postawimy, czy mamy wystarczająco miejsca?

Domki plastikowe dla małych dzieci wystarczające będą o wymiarach 1m x 1m. Dla starszych dzieci powinien być większy, co najmniej o wymiarach 2m x 2m. Miejsce także jest ważne, niech będzie widoczne z okien naszego domu. Obok miejsca zabaw nie powinno być furtek i oczek wodnych.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie