Blog - Najnowsze informacje o promocjach


17.06
2017
1209

Dlaczego warto wyjechać do Egiptu na wakacje?

Dlaczego warto wyjechać do Egiptu na wakacje?

Biuro podróży bez oferty wycieczki do Egiptu nie ma dzisiaj prawa bytu. Coraz więcej osób pragnie odwiedzić kraj znany z piramid, wielbłądów i mumii. To właśnie tutaj przypada najwięcej zabytków na kilometr kwadratowy powierzchni, dzięki czemu każdy turysta wyjeżdża z tego kraju w pełni usatysfakcjonowany. Jeśli panujemy zainwestować w wycieczki zagraniczne, to z całą pewnością warto postawić na te do Egiptu.

Wakacje w Egipcie kojarzą się nam głównie z piramidami, jednakże to nie jedynak atrakcje, które w swojej ofercie mają biura podróży. W Kairze znajduje się sporo zabytków z okresu faraonów. Są tutaj także słynne piramidy w Gizie, czyli wizytówka Egiptu. Mamy więc okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda w rzeczywistej największa piramida, czyli piramida Cheopsa. Jest to cud starożytnego świata o monumentalnych rozmiarach.

Warto też odwiedzić Sakkarę, gdzie znajduje się piramida Dżosera zaprojektowana przez Imhotepa. Ciekawym miejscem jest także klasztor świętej Katarzyny, który położony jest u stop góry Synaj. To właśnie na tej górze objawił się Mojżeszowi Bóg pod postacią gorejącego krzewu, jak głosi Księga Wyjścia.

Miłośnicy nurkowania z pewnością będą zadowoleni z widoku rafy koralowej, stumetrowej studni Blue Hole oraz fauny i flory Morza Martwego. Jeśli lubimy połączenie historii ze współczesnością, to nie można pominąć wizyty w Aleksandrii. Są tutaj katakumby, podwodne ruiny, wibrująca scena artystyczna i wiele innych zabytków. Jedną z najatrakcyjniejszych oaz w Egipcie jest Oaza Dekhla z ponad 500 gorącymi źródłami.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie