Blog - Najnowsze informacje o promocjach


17.06
2017
1209

Dlaczego warto wyjechać do Egiptu na wakacje?

Dlaczego warto wyjechać do Egiptu na wakacje?

Biuro podróży bez oferty wycieczki do Egiptu nie ma dzisiaj prawa bytu. Coraz więcej osób pragnie odwiedzić kraj znany z piramid, wielbłądów i mumii. To właśnie tutaj przypada najwięcej zabytków na kilometr kwadratowy powierzchni, dzięki czemu każdy turysta wyjeżdża z tego kraju w pełni usatysfakcjonowany. Jeśli panujemy zainwestować w wycieczki zagraniczne, to z całą pewnością warto postawić na te do Egiptu.

Wakacje w Egipcie kojarzą się nam głównie z piramidami, jednakże to nie jedynak atrakcje, które w swojej ofercie mają biura podróży. W Kairze znajduje się sporo zabytków z okresu faraonów. Są tutaj także słynne piramidy w Gizie, czyli wizytówka Egiptu. Mamy więc okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda w rzeczywistej największa piramida, czyli piramida Cheopsa. Jest to cud starożytnego świata o monumentalnych rozmiarach.

Warto też odwiedzić Sakkarę, gdzie znajduje się piramida Dżosera zaprojektowana przez Imhotepa. Ciekawym miejscem jest także klasztor świętej Katarzyny, który położony jest u stop góry Synaj. To właśnie na tej górze objawił się Mojżeszowi Bóg pod postacią gorejącego krzewu, jak głosi Księga Wyjścia.

Miłośnicy nurkowania z pewnością będą zadowoleni z widoku rafy koralowej, stumetrowej studni Blue Hole oraz fauny i flory Morza Martwego. Jeśli lubimy połączenie historii ze współczesnością, to nie można pominąć wizyty w Aleksandrii. Są tutaj katakumby, podwodne ruiny, wibrująca scena artystyczna i wiele innych zabytków. Jedną z najatrakcyjniejszych oaz w Egipcie jest Oaza Dekhla z ponad 500 gorącymi źródłami.

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie