Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.06
2017
1209

Jak zrobić samodzielnie pyszną lemoniadę?

Jak zrobić samodzielnie pyszną lemoniadę?

Czy jest coś bardziej orzeźwiającego niż schłodzona lemoniada wypita podczas upalnego dnia? Tradycyjna lemoniada składa się z wody i cytryny, czym raczyli się już nasi przodkowie tysiące lat wcześniej. Zrobienie tego smacznego napoju zajmuje dosłownie moment, dlatego też warto kupić potrzebne składniki i przygotować ją samodzielnie niż kupować sklepowe gotowce, które zawierają całą masę konserwantów i sztucznych dodatków. Jak zatem zrobić pyszną lemoniadę?

Tradycyjna lemoniada cytrynowa

Najprostsza i najpopularniejsza do wykonania jest lemoniada cytrynowa. Potrzebować będziemy kilograma cytryn, dwóch litrów wody mineralnej, dziesięciu łyżeczek cukru i kostek lodu.

Przygotowanie: cytryny sparzamy wrzątkiem, wyciskamy z nich sok i przecedzamy przez sitko, po czym wlewamy do wody mineralnej. Kolejnym korkiem jest dosypanie cukru i dokładne wymieszanie lemoniady. Podajemy ją z pasterkami cytryny i kostkami lodu. Można także przyozdobić napój gałązką mięty.

Lemoniada imbirowa

Bardziej wyrazisty smak będzie miała lemoniada imbirowa. Do jej wykonania potrzebować będziemy skórki z jednej cytryny, szklankę soku z cytryny, pół szklanki cukru, pół szklanki sake, 20 kostek lodu i półtora szklanki piwa imbirowego.

Przygotowanie: sok cytrynowy mieszamy z cukrem aż do rozpuszczenia, po czym miksujemy wszystko. Warto taką lemoniadą zalać owoce i dodać plasterek cytryny czy limonki.

Lemoniada imbirowo-miodowa

Na gorące dni świetnie sprawdzi się lemoniada z pięciu cytryn, dwóch litrów wody, połowy szklanki miodu i połowy szklanki startego imbiru. Wystarczy wszystko wymieszać i odstawić do naciągnięcia, po czym schłodzić.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie