Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.06
2017
1209

Hamak ogrodowy – komfortowo i bezpiecznie

Hamak ogrodowy – komfortowo i bezpiecznie

Lato sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Kiedy temperatury są wysokie, większość z nas chętnie spędza czas na tarasie czy w ogrodzie. Żeby zapewnić sobie wygodne miejsce do odpoczynku, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości hamak ogrodowy. Czym się kierować przy jego zakupie, żeby zagwarantować sobie komfort i bezpieczeństwo?

Rodzaje hamaków ogrodowych

Hamaki do ogrodu dostępne są w sklepach w różnych modelach i rozmiarach. Klasyczny hamak to kawałek materiału montowany między dwoma drzewami – jego zaletą jest niska cena, wadą fakt, że trudno z niego wyjść, ponieważ konstrukcja mocno się zapada.

Większą stabilność zapewni hamak z poprzeczkami albo hamakowa huśtawka. Idealną propozycją dla tych, którzy chcieliby wypoczywać na tarasie albo na balkonie, jest hamak na stojaku, który z powodzeniem zastępuje drzewa. W sklepach dostępne są także hamaki ogrodowe dla dzieci – mniejsze, stabilniejsze, chroniące malucha przed ewentualnym upadkiem.

Na co zwrócić uwagę, kupując hamak?

Choć większości z nas zależy na estetyce hamaka, największą uwagę powinniśmy zwrócić na jakość jego wykonania – to ona zagwarantuje nam bezpieczeństwo i wygodę podczas wypoczynku. Hamak powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, podczas zakupu obowiązkowo należy sprawdzić maksymalne obciążenie, jakie zniesie konstrukcja.

Inna kwestia to długość hamaka. Jeśli mają z niego korzystać dzieci, wystarczą 2 metry. Jeśli ma to być miejsce wypoczynku dla dorosłych, materiał powinien mieć długość co najmniej 3 metrów – ten rozmiar zapewni nam wygodną pozycję, a jednocześnie pozwoli na stabilne umocowanie hamaka.

Kategorie: Porównania
Tagi: hamak, hamak ogrodowy, hamak ze stelażem

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie