Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.06
2017
1209

Hamak ogrodowy – komfortowo i bezpiecznie

Hamak ogrodowy – komfortowo i bezpiecznie

Lato sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Kiedy temperatury są wysokie, większość z nas chętnie spędza czas na tarasie czy w ogrodzie. Żeby zapewnić sobie wygodne miejsce do odpoczynku, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości hamak ogrodowy. Czym się kierować przy jego zakupie, żeby zagwarantować sobie komfort i bezpieczeństwo?

Rodzaje hamaków ogrodowych

Hamaki do ogrodu dostępne są w sklepach w różnych modelach i rozmiarach. Klasyczny hamak to kawałek materiału montowany między dwoma drzewami – jego zaletą jest niska cena, wadą fakt, że trudno z niego wyjść, ponieważ konstrukcja mocno się zapada.

Większą stabilność zapewni hamak z poprzeczkami albo hamakowa huśtawka. Idealną propozycją dla tych, którzy chcieliby wypoczywać na tarasie albo na balkonie, jest hamak na stojaku, który z powodzeniem zastępuje drzewa. W sklepach dostępne są także hamaki ogrodowe dla dzieci – mniejsze, stabilniejsze, chroniące malucha przed ewentualnym upadkiem.

Na co zwrócić uwagę, kupując hamak?

Choć większości z nas zależy na estetyce hamaka, największą uwagę powinniśmy zwrócić na jakość jego wykonania – to ona zagwarantuje nam bezpieczeństwo i wygodę podczas wypoczynku. Hamak powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, podczas zakupu obowiązkowo należy sprawdzić maksymalne obciążenie, jakie zniesie konstrukcja.

Inna kwestia to długość hamaka. Jeśli mają z niego korzystać dzieci, wystarczą 2 metry. Jeśli ma to być miejsce wypoczynku dla dorosłych, materiał powinien mieć długość co najmniej 3 metrów – ten rozmiar zapewni nam wygodną pozycję, a jednocześnie pozwoli na stabilne umocowanie hamaka.

Kategorie: Porównania
Tagi: hamak, hamak ogrodowy, hamak ze stelażem

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie