Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.06
2017
1209

Chcesz kupić dobrą kuchenkę mikrofalową? Oto kilka wskazówek

Chcesz kupić dobrą kuchenkę mikrofalową? Oto kilka wskazówek

Kuchenka mikrofalowa, to jedno z tych urządzeń, które koniecznie musi znaleźć się w każdej profesjonalnej kuchni, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawdę porządną kuchenkę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na co zwracać szczególną uwagę, podczas wybierania idealnej kuchenki mikrofalowej.

Odpowiednia moc mikrofali

Porządna mikrofalówka ma nam zapewnić przede wszystkim bardzo szybkie podgrzewanie oraz rozmrażanie potraw. Rozglądając się za wysokiej jakości sprzętem, w pierwszej kolejności należy zwracać szczególną uwagę, właśnie na moc mikrofal. Jak łatwo się domyśleć, im większa moc, tym szybciej wzrastać będzie temperatura wewnątrz komory urządzenia. W dzisiejszych czasach standardem są mikrofalówki o mocy 1000 W i poniżej tej wielkości nie warto schodzić.

Pojemność

Bardzo ważnym parametrem w przypadków mikrofalówek, jest również ich pojemność. Na półkach sklepowych najczęściej można spotkać mikrofalówki o pojemności od 15 do nawet 40 litrów. Pamiętać należy o tym, że duża kuchenka mikrofalowa zajmować będzie sporo miejsca na kuchennym blacie, dlatego też warto dokładnie przemyśleć zakup.

Jeżeli lubimy gotować na parze, albo chcemy włożyć do mikrofalówki bardzo dużą porcję mięsa, to należy wybrać pojemność ok. 30 litrów. Większe kuchenki mikrofalowe stosowane są głównie w barach oraz restauracjach.

Łatwość czyszczenia

Porządna mikrofalówka, powinna być również bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, dlatego też warto zwracać uwagę nie tylko na design i cenę, ale również na to, czy będzie można ją szybko i tanio przywrócić do idealnego stanu.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie